Popiežius susitiko su savo dvariškiais

Autorius: Data: 2014-01-11 , 09:24 Spausdinti

Penktadienį dviejose atskirose audiencijose popiežius Pranciškus priėmė dviem tradicinėms Apaštališkųjų rūmų dvariškių kategorijoms priklausančius asmenis – Popiežiaus sosto nešikus ir Jo Šventenybės džentelmenus – su šeimų nariais.

Šiais laikais, o ypač prasidėjus Pranciškaus pontifikatui, žodžiais „dvaras“ ir „dvariškiai“ skamba kaip anachronizmai. Tačiau nors Popiežius ir negyvena Apaštališkuosiuose rūmuose, senose puošniose šių rūmų menėse vykta nemaža dalis jo oficialios veiklos, visų pirma oficialios iškilmingos audiencijos. Rūmuose dirbantys žmonės priklauso kelioms tradicinėms dvariškių ir patarnautojų kategorijoms, išlikusioms iš tų laikų, kai popiežiai buvo ir pasaulietiniai valdovai. Kai kurias iš senų ir šiais laikai jau nereikalingų tradicinių pareigybių panaikino Paulius VI po Vatikano II Susirinkimo pertvarkydamas Apaštališkuosius rūmus. Kitos išliko, įgaudamos naujas funkcijas.

Popiežiaus sosto nešikai, kaip sako pavadinimas, kitados nešiodavo soste arba palankine sėdintį popiežių. Nešiojamo sosto atsisakius, nešikai tapo patarnautojais popiežiaus audiencijų ir pamaldų metu. Ir šiandien, kas per televiziją stebi popiežiaus audiencijas ar kitus susitikimus su maldininkais, nesunkiai pastebės oriai atrodančius frakuotus vyriškius, kurie seka popiežiui iš paskos, padeda maldininkams susirasti jiems skirtas vietas ir pan. Sosto nešikų funkcijos buvo dalinai grąžintos Jono Pauliaus II pontifikato pabaigoje, kai sunkiai sergantis popiežius būdavo vežamas ant specialiai tam sukurtos platformos. Šiems patarnautojams taip pat teko garbė nešti mirusio popiežiaus karstą.

Kita kategorija paprastai vadinama Jo Šventenybės džentelmenais. Oficialus lotyniškas jų pavadinimas – Honorati Viri Summo Pontifici Astantes (Garbingi vyrai, stovintys prie popiežiaus). Jie dalyvauja popiežiaus susitikimuose su valstybių ir vyriausybių vadovais, pasitinka popiežiaus svečius, palydi į Apaštališkųjų rūmų biblioteką. Šios kategorijos dvariškiais tampa ypatingais nuopelnais pasižymėję katalikai, paprastai senų kilmingųjų giminių atstovai.

Jūs, brangieji Džentelmenai, – kreipdamasis į juos sakė Popiežius, – esate pirmasis kontaktas valdžios žmonėms ir kitiems garbingiems svečiams, atvykstantiems prie Šventojo Sosto, ir nuo jūsų priklauso jų pirmieji įspūdžiai. Kaip sako jūsų pavadinimas, labai svarbu mandagumas ir nuoširdumas – šios dvi žmogiškosios savybės, kurioms tvirtą pagrindą suteikia tikėjimo ir evangelinio liudijimo kupinas gyvenimas, vengiant pasaulio dvasiai būdingos laikysenos.

Sosto nešikams popiežius linkėjo dirbti su tarnavimo dvasia, darbą paversti apaštalavimu ir proga skelbti tikėjimo džiaugsmą visiems kasdien sutinkamiems žmonėms. Pastaraisiais mėnesiais, sakė Popiežius, turėjau progos įsitikinti, kad šiais idealais jūs vadovaujatės savo darbe. (Vatikano radijas)

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra