Popiežius susitiko su naujais kardinolais ir jų artimaisiais

Autorius: Data: 2012-11-27 , 09:44 Spausdinti

Pirmadienio (2012-11-26) rytą popiežius Benediktas XVI dar kartą susitiko su šeštadienį, lapkričio 24 d., paskirtas šešiais naujais kardinolais. Audiencijoje dalyvavo ir naujų kardinolų giminaičiai bei bičiuliai, o taip pat į konsistoriją atvykę tikintieji iš naujų kardinolų vyskupijų.

Kupini dėkingumo Viešpačiui, taip pat ir šiandien dar gyvename tais pačiais įspūdžiais ir jausmais, kurių buvome kupini praėjusį šeštadienį bei sekmadienį, naujų kardinolų paskyrimo iškilmės proga. Tai kartu ir labai gilios maldos bei bendrystės akimirkos, kurias išgyvename suprasdami, kad šis įvykis liečia visą Bažnyčią, pašauktą būti vilties ženklu visoms tautoms. Dėl to, – sakė Popiežius, – džiaugiuosi šiandien galėdamas dar kartą priimti šiame paprastame ir familiariame susitikime naujus kardinolus ir jų artimuosius, taipogi jų draugus ir visus atvykusius šia didžiai šventiška ir tokia svarbia proga.

Popiežius Benediktas keliomis kalbomis pasveikino konsistorijoje šeštadienį, Mišiose sekmadienį ir šioje audiencijoje pirmadienį dalyvavusias tikinčiųjų iš naujų kardinolų gimtųjų šalių grupes. Anglų kalba Benediktas XVI sveikino atvykusius iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Indijos, Filipinų ir Nigerijos – kardinolų Jameso Michaelo Harvey, Baselioso Cleemiso Thottunkalo, Luiso Antonio Tagle ir Johno Olorunfemi Onaiyekano kraštiečius; ispaniškai – kardinolo Rubéno Salazaro Gómezo vadovaujamos Bogotos arkivyskupijos delegaciją; prancūziškai – maronitų patriarcho kardinolo Béchara Raï tautiečius iš Libano. Sveikindamas libanietį kardinolą Popiežius paminėjo neseniai vykusią savo kelionę į Libaną ir visus regiono gyventojus dar kartą paragino susitaikinti. Bažnyčia remia visas pastangas, kuriomis siekiama taikos pasaulyje ir ypač Artimuosiuose Rytuose. Bažnyčia taip pat primena, jog taika tik tuomet bus patvari, kai ji remsis pagarba kiekvienam žmogui.

Galiausiai Popiežius dar kartą priminė, kad kardinolo tarnystė – tai visų pirma pašaukimas padėti Popiežiui vykdyti Petro Įpėdinio tarnystę, o taip pat dar kartą naujų kardinolų ir visų audiencijos dalyvių paprašė nuolat jį lydėti savo malda.

Vatikano radijas

Vatikanas , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra