Popiežius su katalikais atsisveikins vasario 27 dieną Šv. Petro aikštėje

Autorius: Data: 2013-02-13 , 09:04 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI su tikinčiaisiais atsisveikins per paskutinę audienciją Šv. Petro aikštėje 2013 m. vasario 27-ąją, dieną prieš tai, kai oficialiai atsistatydins, antradienį, vasario 12 d., sakė Vatikano atstovas Federico Lombardi.

Paskutinė bendroji audiencija bus surengta aikštėje, nes ateis daug žmonių“, – per trumpą spaudos konferenciją nurodė jis.

F. Lombardi SJ patvirtino, kad įvyks pagal iš anksto paskelbtą programą visi iki vasario 28 d. numatyti popiežiaus Benedikto XVI susitikimai. Jau šį trečiadienį, vasario 13 d., vyks popiežiaus bendroji audiencija, o pavakare Benediktas XVI aukos Pelenų trečiadienio Mišias.

Atsižvelgiant į tai, kad Popiežiui paskelbus apie atsistatydinimą Pelenų trečiadienio Mišiose norės dalyvauti daugiau žmonių, jos bus aukojamos ne Romos Aventino kalvos Šv. Sabinos bazilikoje, bet Šv. Petro bazilikoje Vatikane. Įprasta tvarka įvyks ir kitos Popiežiaus audiencijos – susitikimai su vizitus Ad limina pradėjusiais Italijos vyskupais, taip pat su dviejų valstybių vadovais.

Klausiamas apie naują Popiežiaus encikliką, apie kurią pastaruoju metu buvo ne kartą užsimenama, Lombardi atsakė, kad Benediktas XVI naujos enciklikos neskelbs.

Savaime suprantama, kad Benediktas XVI nedalyvaus ir šią vasarą Rio de Žaneire vyksiančiuose Pasaulio jaunimo dienų renginiuose. Ar juose dalyvaus naujas popiežius? Tai nuo jo priklausys. Kelne vykusios Pasaulio jaunimo dienos buvo rengiamos dar Jono Pauliaus II pontifikato metais. Vos išrinktas Benediktas XVI jose dalyvavo. Tad, pasak Lombardi, galima manyti, kad Benedikto XVI įpėdinis nukeliaus į Rio de Žaneirą.

Neseniai Benediktui XVI buvo pakeista širdies stimuliatoriaus baterija, tačiau tai labai paprasta rutininė procedūra, neturinti nieko bendra su sprendimu atsistatydinti. Federico Lombardi SJ dar kartą paneigė kalbas apie Popiežiaus ligą. Benediktas XVI atsistatydinimo nė dėl kokios nors ligos paūmėjimo, bet dėl to, kad jaučiasi senas ir kad vadovavimas Bažnyčiai jau ne jo jėgoms. Jis tai pripažino labai atvirai ir nuolankiai. Ir tai, manau, galėtų būti mums visiems puikus nuolankumo, drąsos, blaivumo vertinant savo galimybes pavyzdys.

Aiškindamas Šventojo Sosto dienraščio užuominą, kad apie atsistatydinimą Benediktas XVI galvojęs jau nuo praėjusių metų, Lombardi sakė, kad iš tiesų, po kelionės į Meksiką ir Kubą Benediktas XVI ko gero suvokęs, kad tokios kelionės jam jau per sunkios, tačiau tai nereiškia, kad jau tuo metu buvo priimtas sprendimas, kuris buvo paskelbtas šį pirmadienį.

Klausiamas kaip po atsistatydinimo Popiežius bus vadinamas – Benediktu XVI ar Josephu Ratzingeriu, koks bus jo juridinis statusas, kas bus daroma su antspaudu ir Žvejo žiedu, kurie mirus popiežiui būdavo sunaikinami, Lombardi sakė, kad tai dar teks nuspręsti.

Popiežius bus Romos vyskupas emeritas, tačiau šiuo metu dar neaišku kokiu titulu šis statusas bus išreikštas. Pasak Lombardi taip pat nereikia per daug sureikšminti fakto, kad ateity Vatikane gyvens du popiežiai. Pažįstant Benediktą XVI jis tikrai savo buvimu Vatikane nesukels jokių nepatogumų būsimam popiežiui. Atsistatydinęs popiežiui atsidės maldai ir studijoms, meditacijai, gal ir kūrybai.

Vatikano radijo ir BNS inf.

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra