Popiežius specialioje audiencijoje priėmė Maltos ordino atstovus

Autorius: Data: 2013-02-10 , 14:45 Spausdinti

Šeštadienį ryte Šv. Petro bazilikoje kardinolas Tarcisio Bertone, Popiežiaus Valstybės sekretorius, aukojo šv. Mišias Maltos ordino nariams ir savanoriams. Prieš devynis šimtmečius bule „Pie Postulatio Voluntatis“ popiežius Paskalis II patvirtino Maltos ordino, ligi tol Šv. Jono Krikštytojo ligoninės Jeruzalėje turėtųjų (hospitalierių) bendrijos, ypatingą statusą ir Šventojo Sosto jam suteikiamą globą.
Po šv. Mišių Vatikano bazilikoje popiežius Benediktas XVI specialioje audiencijoje priėmė Maltos Ordino Didįjį Magistrą Fra’ Matthew Festing, ordino riterius ir damas, kapelionus ir savanorius, iš viso apie keturis tūkstančius Ordino narių. Pasveikinęs visus susirinkusius, Popiežius padėkojo už maltiečių įteiktą auką, kurią paskyrė karitatyvinei veiklai. Toliau Šventasis Tėvas trumpai prisiminė, kad 1113 metų vasario 15 d. bule popiežius Paskalis II Jeruzalės Šv. Jono Krikštytojo hospitalierių brolijai suteikė ordino statusą bei teisę rinkti savo vyresniuosius be pasaulietinio ar bažnytinio įsikišimo. Šio Maltos ordinui ypatingo įvykio jubiliejinis minėjimas sutampa su Tikėjimo metais, kai Bažnyčia visus ragina atnaujinti džiaugsmą ir pastangas tikėti Jėzumi Kristumi, savo gyvenimo ir tarnystės liudijimu prisidėti prie tikėjimo tiesos ir grožio sušvitimo, – kalbėjo Šventasis Tėvas.
Audiencijos kalboje Popiežius pabrėžė Ordino nuolatinę ištikimybę Bažnyčiai bei šv. Petro Įpėdiniui, savo išskirtiniam dvasiniam bruožui bei religiniam idealui. Benediktas XVI linkėjo ir toliau eiti šiuo keliu, konkrečiai liudijant tikėjimo jėgą. Dėl tikėjimo Apaštalai paliko viską, kad galėtų sekti Jėzumi, be jokios baimės ir su džiaugsmu ėjo į pasaulį, kad įgyvendintų siuntimą skelbti Evangeliją, kryžiaus jėgą ir prisikėlusio Kristaus džiaugsmą. Dėl tikėjimo kankiniai atidavė savo gyvybes ir taip parodė Evangelijos tiesą, kuri juos perkeitė, įgalino atleisti savo persekiotojams. Lygiai taip pat ir Ordino nariai dėl tikėjimo teikė pagalbą ligoniams Jeruzalėje, vėliau piligrimams Šventojoje Žemėje, o XIX amžiuje dar labiau išplėtė teikiamą pagalbą ligoniams ir vargšams, bet neišsižadėjo savo pirmųjų idealų, ir ypatingai narių intensyvaus dvasinio gyvenimo. Popiežius nurodė, kad būtent Ordinas turėtų eiti šia kryptimi ir teikti daug dėmesio pašvęstajam gyvenimui, kuris yra Maltos ordino šerdis. Šventasis Tėvas taip pat pažymėjo, kad iš visų kitų tarptautiniu lygiu ligoniams teikiančių pagalbą organizacijų Maltos ordinas išsiskiria savo krikščioniškumu, kuris orientuoja narių socialinę veiklą. Norėdami mylėti savo brolius, dieviškos artimo meilės reikia semtis maldoje ir nuolatiniame Dievo Žodžio klausymesi bei Eucharistijoje. Taigi, tęsė Popiežius, ordino narių kasdieninis gyvenimas privalo būti persmelktas Jėzaus buvimu.
Tikėjimo, tai yra priklausymo Kristui liudijimas ir evangelinės misijos vykdymas, bei artimo meilės, tai yra brolystės Kristuje išraiška per gailestingumo darbus, idealai nuostabiai atsiskleidžia Maltos ordino šūkyje „Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems“. Šie žodžiai labai gerai apibendrina Ordino charizmą ir parodo, kad kaip suverenus tarptautinės teisės subjektas, Maltos ordinas nesiekia įtakos pasaulietinėje srityje, bet trokšta laisvai vykdyti savo misiją integralaus žmogaus, ypatingai vilties ir meilės stokojančiųjų žmonių ir bendruomenių labui. (Vatikano radijas)

 foxnews.com nuotr.

Vatikanas , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra