„Popiežius serga“: melaginga sensacija

Autorius: Data: 2015-10-22 , 14:52 Spausdinti

„Popiežius serga“: melaginga sensacija

Itališko dienraščio „Quotidiano Nazionale“ trečiadienio numeris pirmajame puslapyje, didelėmis raidėmis paskelbė straipsnį, jog „Popiežius serga“. Kaip galima buvo spėti, ši antraštė greitai apskriejo pasaulį, neaplenkdama ir kai kurių Lietuvos žiniasklaidos priemonių: esą popiežiaus smegenyse surastas auglys, bet nepavojingas, išgydomas be operacijos. Straipsnyje pasakojama, kad į italų kliniką Toskanos regione, kurioje dirba pasaulinio garso profesorius, neurochirurgas japonas Takanori Fukushima, vieną dieną nusileidęs malūnsparnis su „geltonai baltu ženklu“ (Vatikano spalvomis) ir profesorių su komanda nuskraidinęs į Vatikaną, kur jis nustatęs, kad operacija nebūtina. Straipsnyje pridedama jautrių detalių: viena klinikos slaugė, pamačiusi ligos bylą ir apie ką ji kalba, susijaudinsi uždegė žvakelę koplyčioje, nors to nebuvo dariusi daug metų…

Tačiau dabar aiškėja, kad tai yra visiškai melaginga sensacija. Įtarimą kelia jau vien malūnsparnis su Vatikano spalvomis: Vatikanas jo paprasčiausiai neturi. Popiežiaus persikėlimams šia transporto priemone yra skolinami specialūs, valstybės vadovams skirti Italijos oro pajėgų malūnsparniai.

Tuoj po žinios apie popiežiaus ligą pasirodymo Vatikano spaudos salės direktorius t. Federico Lombardi SJ paskelbė trumpą, bet labai aiškų paneigimą: „Popiežius tęsia savo kaip visada labai intensyvią veiklą. Nepagristų naujienų skleidimas yra labai neatsakingas“.

Trečiadienio dienos eigoje t. Lombardi paneigimą pakartojo ir išsamiai papildė: „Pilnai patvirtinu savo jau paskelbtą paneigimą. Tai darau patikrinęs šaltinius, paklausęs taip pat ir Šventąjį Tėvą. Joks japonų medikas nebuvo atvykęs į Vatikaną apžiūrėti popiežiaus. Nebuvo tokio pobūdžio tyrimų, kurie nurodyti straipsnyje. Atsakingos institucijos man patvirtino, kad nebuvo į Vatikaną iš išorės atvykusių malūnsparnių (…) jei nebuvo vaiduokliai, niekas jų nematė. Galiu patvirtinti, kad popiežius geros sveikatos. Jei buvote šį rytą aikštėje, matėte ir jūs. (…) Turi šiek tiek problemų su kojomis, bet galva veikia puikiai. Patvirtinu, kad publikacija yra sunkus neatsakomybės veiksmas, visiškai nepateisinamas. (…) Linkėtina, kad ši tema pasibaigtų tuoj pat“.

Greta straipsnio apie tariamą popiežiaus ligą buvo paskelbtas kitas pokalbis su garsiu italų neurochirurgu Giulio Maira, užduodant jam klausimus apie smegenų patologijas, sudarant regimybę, kad jo žodžiai susiję su popiežiaus Pranciškaus diagnoze. Pasak t. Lombardi, profesorius Maira jam paskambino asmeniškai, tiesiai iš Niujorko, kur dabar yra, ir pasakė, kad visiškai nieko nežinojo apie tai, kokiame kontekste bus pateikti jo žodžiai ir jaučiasi, kad juo buvo pasinaudota. Negana to, žinių agentūra „Reuters“ susisiekė su paties profesoriaus Fukushima atstove JAV Lori Radcliffe, kuri taip pat patvirtino, kad naujiena „visiška klaidinga“. Tiesa tik tai, kad profesorius kartą paspaudė ranką popiežiui, tačiau tai įvyko bendrojoje audiencijoje, greta tūkstančių kitų žmonių; niekada jo negydė ir nediagnozavo. Dar vėliau prabilo ir pats gydytojas, savo asmeninėje interneto svetainėje patikslinęs: 2015 sausio gale iš tiesų malūnsparniu atskrido į Romą, bet ne į Vatikaną. Čia pernakvojo ir kitą dieną lydimas kardinolo A. Comastri pasivaikščiojo po Vatikano teritoriją, tačiau popiežiaus ta proga nesutiko, o dar vėliau vyko į šv. Filipo Neri ligoninę Romoje profesiniais reikalais.

Tuo tarpu italų dienraščio direktorius vis dar ginasi, kad jo žinia patikima ir kad jis turėjęs žurnalistinę pareigą apie tai paskelbti, pilnai suvokdamas didžiulę tokios naujienos atsakomybę. (Vatikano radijas)

ANSA nuotr.

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra