Popiežius sekmadienį paskelbė šešis naujus Bažnyčios šventuosius

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį (2010-10-17) Romoje iškilmingų Mišių metu paskelbė šešis naujus Bažnyčios šventuosius.

Nauji šventieji yra: lenkas Laterano kanauninkų kun. Stanislovas Soltys Kazimierczyk, kanadietis Švč. Kryžiaus kongregacijos br. Andriejus Bessette, ispanė Jėzaus dukterų kongregacijos steigėja ses. Kandida Jėzaus Marija, australė Švč. Jėzaus Širdies juozapiečių kongregacijos steigėja ses. Kryžiaus Marija MacKillop, italė Švč. Širdies vienuolių katechečių kongregacijos steigėja ses. Julija Salzano ir Šv. Klaros ordino vienuolė ses. Baptista Varano.

Kanonizavimo apeigos buvo surengtos Šv. Petro aikštėje, dalyvaujant skaitlingiems maldininkams iš tų kraštų, iš kurių kilę nauji šventieji. Maldininkų grupes lydėjo valstybinės ir bažnytinės delegacijos. Naujuosius šventuosius jų iškėlimo į altorių garbę šventėje dalyvavimu pagerbė Lenkijos prezidentas B. Komorowski, Australijos ir Kanados užsienio reikalų ministrai, Kanados senato pirmininkas, Ispanijos teisingumo viceministras, Italijos ministrų tarybos pasekretoris, Maltos ordino delegacija, Kolumbo riterių vyriausias riteris, Neapolio ir kitų miestų merai.

Su popiežiumi koncelebravo penki kardinolai, Monrealio, Madrido, Neapolio, Sidnėjaus ir Krokuvos ganytojai, 22 vyskupai ir arkivyskupai, 7 vienuolinių ordinų ir kongregacijų – Augustiniečių konfederacijos, Laterano Išganytojo kanauninkų, Laterano austrų kanauninkų, Bernardinų, Mauricijiečių, Švč. Kryžiaus ir Pranciškonų vyresnieji bei kiti vienuolinių kongregacijų atstovai.

Kanonizavimo apeigos buvo pradėtos Šventųjų skelbimo kongregacijos prefekto arkivyskupo Angelo Amato oficialiu prašymu, kad popiežius Benediktas XVI šešis palaimintuosius įrašytų į šventųjų sąrašą.

Šventasis Tėve, Šventoji Bažnyčia prašo, kad Jūsų Šventenybė įrašytų palaimintuosius Stanislovą Kazimierczyk, Andriejų Bessette, Kandidą Jėzaus Mariją, Kryžiaus Mariją MacKillop, Juliją Salzano ir Baptistą Varano į Šventųjų sąrašą, kad visi krikščionys galėtų kreiptis į juos, kaip šventuosius“.

Po šio prašymo, arkivyskupas Amato perskaitė trumpas palaimintųjų biografijas. Tada kalbėjo popiežius Benediktas XVI, kuris sukalbėjo maldą:

Brangūs broliai, seserys, melskime Dievą Tėvą Visagalį per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų. Švč. Mergelė Marija ir visi šventieji teužtaria, kad Šventoji Dvasia apšviestų mūsų protus ir Kristaus šviesa suspindėtų Bažnyčioje, kuri skelbia kai kurių savo vaikų šventumą“.

Po šio prašymo choras užtraukė Visų Šventųjų litaniją, kurią giedojo su visa Šv. Petro aikštėje susirinkusia Mišių asamblėja. Po Litanijos užbaigiamosios maldos, Popiežius iškilmingai perskaitė kanonizavimo formulę:

Švč. Trejybės garbei, katalikų tikėjimo išaukštinimui, krikščioniškojo gyvenimo dauginimui, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus, Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus ir mano galia, po ilgai trukusių svarstymų ir pakartotino dieviškosios pagalbos šaukimosi ir išklausius daugelio brolių vyskupystėje nuomonės, skelbiame ir nustatome Šventaisiais palaimintuosius Stanislovą Kazimierczyk, Andriejų Bessette, Kandidą Jėzaus Mariją, Kryžiaus Mariją MacKillop, Juliją Salzano ir Baptistą Varano, juos įrašome į Šventųjų sąrašą ir nustatome, kad jie visoje Bažnyčioje būtų pamaldžiai gerbiami su visais Šventaisiais. Vardan Dievo Tėvo, ir Sūnaus ir Šventosios Dvasios. Amen.

Popiežiui perskaičiuos šventųjų skelbimo formulę tikinčiųjų procesijoje buvo atneštos kanonizuotų šventųjų relikvijos, kurios buvo pastatytos ant pakylos prie Mišių altoriaus.

Po to, Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas dar kartą kreipėsi į popiežių Benediktą XVI.

Visos Bažnyčios vardu padėkojęs už naujų šventųjų paskelbimą arkivyskupas Amato paprašė popiežiaus leidimo parengti Apaštališkąjį laišką apie įvykusį kanonizavimą. „Įsakau“ atsakė į prašymą popiežius.

„Radio Vaticana“

EPA nuotr.
 
 
Nuotraukoje: Kononizacija

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra