Popiežius priėmė katalikų ir Rytų ortodoksų komisiją

Autorius: Data: 2013-01-25 , 20:14 Spausdinti

Penktadienio (2013-01-25) rytą Benediktas XVI priėmė tris dešimtis asmenų priklausančių Tarptautinei bendrai katalikų ir Rytų ortodoksų Bažnyčių teologinio dialogo komisijai.

Rytų Ortodoksų Bažnyčiomis vadinamos tos krikščionių bendrijos, kurios nuo Romos ir nuo Bizantijos dėl kai kurių teologinių kontroversijų atsiskyrė Chalkedono susirinkimo metu 451 m, taigi daugiau kaip prieš pusantro tūkstančio metų. Pastarosioms Bažnyčioms priklauso Egipto koptų, Antiochijos sirų patriarchatai, dalis armėnų krikščionių, Indijos Malankarų ir Etiopijos bei Eritrėjos Bažnyčios. Iš laiko perspektyvos žiūrint į teologines problemas, dėl kurių prieš pusantro tūkstančio metų įvyko skilimas, šiandien pripažįstama, kad iš tiesų didelių skirtumų tarp Bažnyčių mokymo nebūta, o ginčų priežastimi labai dažnai buvo asmeniniai nesusipratimai, netikslus ir iki galo neišsiaiškintas tikėjimo tiesų formulavimas, kurį, savo ruožtu, lėmė skirtingos tautų kultūrinės tradicijos arba paprasčiausiais vien kalbiniai niuansai. Būtent šitaip skirtumai buvo įvardinti bendrojoje deklaracijoje, kurią jau 1984 m. pasirašė popiežius Jonas Paulius II ir Antiochijos Sirų Ortodoksų patriarchas Mar Igantius Zakka Iwas, abu įsipareigodami tęsti dialogą ir siekti vienybės. Panašūs kontaktai buvo palaikomi ir su kitomis Bažnyčiomis. O prieš dešimtį metų, 2003-ųjų sausio pabaigoje, šiam dialogui buvo suteiktas institucinis pavidalas – įkurta Tarptautinė bendra Katalikų ir Rytų Ortodoksų Bažnyčių teologinio dialogo komisija.

Penktadienio rytą sveikindamas komisijos narius popiežius Benediktas XVI pirmiausia paminėjo kaip tik šiomis dienomis sukankančias šios komisijos įkūrimo dešimtąsias metines. Per šiuos dešimtį metų, – sakė Popiežius, – komisija iš istorinės perspektyvos apžvelgė įvairius būdus, kuriais mūsų Bažnyčios suvokė vienybę ir jos siekė praeitais amžiais. Šią savaitę, skirtą maldai už Kristaus sekėjų vienybę, jūs susitikote kartu nagrinėti tuos bendrystės ir bendravimo ryšius, kurie jungė krikščionių bendruomenes per pirmus penkis Bažnyčios istorijos amžius. Didžiai vertindamas jūsų darbe pasiektą pažangą, – sakė Popiežius, – linkiu, Katalikų Bažnyčios ir Rytų Ortodoksų Bažnyčių ryšiai būtų plėtojami broliško bendradarbiavimo dvasia, kad sėkmingai vyktų teologinis dialogas, padedantis Viešpaties sekėjams ugdyti tarpusavio vienybę ir vieningai liudyti pasauliui išganingąją Evangelijos tiesą.

Popiežius savo kalboje paminėjo ir tai, kad dauguma Rytų ortodoksų Bažnyčioms priklausančių tikinčiųjų gyvena Artimųjų Rytų šalyse, kenčia dideliu vargus. Su jai solidarūs visi krikščionys. Aš meldžiuosi, – sakė Popiežius, – kad toje žemėje, tokioje svarbioje dieviškajame išganymo plane, dialogu ir bendradarbiavimu būtų kuriama teisinga ir taiki ateitis. Viešpats nori, kad visi krikščionys vieningai darbuotųsi siekdami taikos ir teisingumo. Šios bendruomenės visai Bažnyčiai davė gausybę kankinių ir šventųjų. Jų pavyzdys tepadeda įveikti dabartinio meto iššūkius ir su viltimi žengti į ateitį, kurią Viešpats mums skiria. (Vatikano radijas)

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra