Popiežius Pranciškus apie Pauliaus VI meilę: Dievui, Bažnyčiai, žmogui

Autorius: Data: 2013-06-23 , 09:51 Spausdinti

Šį savaitgalį Romoje lankosi keli tūkstančiai piligrimų iš šiaurinės Italijos Brescia miesto, atvykę su dvigubu tikslu: pirma, dalyvauti piligriminėje kelionėje Tikėjimo Metų proga, antra, paminėti savo žemiečio popiežiaus Pauliaus VI išrinkimo 50-ąsias metines.

Šeštadienį piligrimus priėmė popiežius Pranciškus, kuris jiems kalbėjo apie trejopą Pauliaus VI meilę – Dievui, Bažnyčiai ir žmogui. Ši meilė išreiškė trejopą gyvenimišką nuostatą, trejopą aistrą.

Paulius VI mokėjo, – sakė popiežius Pranciškus, – nelengvais laikais liudyti tikėjimą į Jėzų Kristų. Iki šiol skamba jo kreipimasis: „Tu mums esi būtinas, Kristau!“ Taip, Jėzus kaip niekad reikalingas šiuolaikiniam žmogui. Šiandieniniam pasauliui, nes pasaulietiško miesto „dykumoje“ jis kalba apie Dievą ir parodo Jo veidą. Totali Kristaus meilė persmelkia visą Pauliaus VI gyvenimą.

Paulius VI aistringai, džiaugsmingai, kartais skaudžiai mylėjo Bažnyčią per visą savo gyvenimą. Jis buvo išrinktas popiežiumi per Vatikano II Susirinkimą, kai greta šviesos ir vilčių netrūko įtampų. Dėl Bažnyčios save eikvojo be rezervų. Jis turėjo, pasak popiežiaus Pranciškaus, tikrą ganytojo širdį, buvo tikras krikščionis, mokantis mylėti. Jis gerai suprato, kad Bažnyčia yra Motina, kuri veda prie Kristaus. Todėl troško, kad Bažnyčia kalbėtų žmogui, būtų uoli misijose, meilėje, išlaisvinime. Tokie pat klausimai tinka ir mums: ar iš tikro esame Bažnyčia, vieninga aplink Kristų? Ar pajėgiame išeiti laukan, į egzistencijos periferijas, kad Jį skelbtume? Ar liksime uždari savo grupelėse, savo bažnytėlėse? Ar mylime didžiąją Bažnyčią, Bažnyčią motiną, kuri mus siunčia į misiją, kviečia išeiti iš savęs.

Ir trečia, meilė žmogui, kuri yra susijusi su meile Kristui: šioji stumia sutikti žmogų, gerbti jį, atpažinti, patarnauti jam. Tačiau tai nėra paprasta. Žmogumi tapusio Dievo religija, pasak Pauliaus VI, susiduria su Dievu norinčiu tapti žmogaus religija. Tačiau būtų sąžininga pripažinti, kad Bažnyčia yra naujo humanizmo skleidėja, žmogaus gynėja.

Tai suteikia šviesos ir mums šiandien, pasak popiežiaus Pranciškaus, pasaulyje, kuris neigia žmogų, kuris labiau linkęs eiti gnosticizmo, pelagianizmo keliu, nepripažįstančiu žmogumi tapusio Dievo, arba nepripažįstančiu paties Dievo, tik prometėjišką žmogų. Galime kalbėti Pauliaus VI žodžiais: Bažnyčia yra paveldėtoja Kristaus, kuris priėmė kūną ir todėl tarnauja žmogui, myli žmogų, tiki žmogumi.

Tegu Pauliaus VI liudijimas maitina mumyse meilės Kristui, meilės Bažnyčiai liepsną, postūmį skelbti Evangeliją šiandienos žmogui, su gailestingumu, kantrumu, drąsa, džiaugsmu, – linkėjo popiežius Pranciškus. (Vatikano radijas)

VatikanasKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra