Popiežius konsekravo keturis vyskupus

Autorius: Data: 2013-01-07 , 08:35 Spausdinti

Sekmadienio (2013 01 06) rytą popiežius Benediktas XVI Šv. Petro bazilikoje aukojo Viešpaties Apsireiškimo iškilmės Mišias ir jų metu konsekravo keturis vyskupus.

Šventojo Tėvo rankų uždėjimu kunigystės sakramento pilnatvė suteikta Popiežiaus asmeniniam sekretoriui ir Popiežiaus namų prefektui Georgui Gaensweinui, Katalikiškojo ugdymo kongregacijos sekretoriui Angelo Vincenzo Zani, apaštališkajam nuncijui Nikaragvoje Fortunatui Nwachukwu ir apaštališkajam nuncijui Gvatemaloje Nicolas Henry Denis Thevenin.

Pats artimiausias popiežiaus Benedikto bendradarbis vyskupas Georg Gaenswein gimė 1956 m. Vokietijoje. Studijavo Freiburge ir Romoje. 1984 m. jam buvo suteikti kunigo šventimai. Miuncheno universitete 1994 m. apsigynė kanonų teisės daktaratą. 1995 m. išvyko į Romą dirbti Kulto ir Sakramentų kongregacijoje, o po metų perėjo į Tikėjimo mokymo kongregaciją. 2004 m. tapo tuometinio Kongregacijos prefekto kardinolo Josepho Ratzingerio asmeniniu sekretoriumi, o kardinolą Ratzingerį išrinkus apaštalo Petro įpėdiniu – naujo popiežiaus asmeniniu sekretoriumi. Praėjusių metų pabaigoje kun. Gaensweiną popiežius paskyrė naujuoju Popiežiaus namų prefektu ir nominavo vyskupu. Vadovaudamas popiežiaus viešus susitikimus tvarkančiai Prefektūrai, vyskupas Gaensweinas ir toliau eis Benedikto XVI asmeninio sekretoriaus pareigas.

Kitas naujasis vyskupas – Angelo Vincenzo Zani – gimė 1950 m. šiaurės Italijoje. Kunigo šventimai jam suteikti 1975 m. Romos apsigynęs teologijos daktaratą dirbo savo gimtosios Brešios vyskupijos sielovadoje, dėstė Italijos katalikų universitete Milane. 2002 m. buvo pakviestas į Romą ir paskirtas Katalikiškojo ugdymo kongregacijos pasekretoriu, o pernai lapkričio mėnesį – sekretoriumi.

Nuncijumi Nikaragvoje paskirtas naujasis vyskupas Fortunatus Nwachukwu gimė 1960 m. Nigerijoje. Kunigystės šventimus jis priėmė 1984 m. Nuo 1994 m. dirbo Šventojo Sosto diplomatinėje tarnyboje – nunciatūrose Paragvajuje, Alžyre, nuolatinėje atstovybėje Jungtinėse Tautose Ženevoje. Nuo 2007 m. iki paskyrimo nuncijumi Nikaragvoje, prel. Fortunatus Nwachukwu vadovavo Šventojo Sosto Valstybės sekretoriato protokolo tarnybai.

Galiausiai ketvirtasis naujas vyskupas, priėmęs šventimus iš Popiežiaus rankų, yra 1958 m. gimęs prancūzas Nicolas Henry Marie Denis Thevenin. Jo kelias į kunigystę buvo ilgesnis, negu kitų trijų naujų vyskupų. Iš pradžių jis baigė Nancy verslo mokyklą, o tik vėliau įstojo į kunigų seminariją. Kunigo šventimai jam suteikti 1989 m. Nuo 1994 m. jis dirbo Šventojo Sosto diplomatinėje tarnyboje – nunciatūrose Indijoje, Zaire, Belgijoje, Libane, Kuboje, Bulgarijoje, Valstybės sekretoriate Vatikane. Nominuotas vyskupu praėjusių metų gruodžio 15 d., o apie paskyrimą į Gvatemalą oficialiai pranešta tik šventimų išvakarėse, šeštadienį, sausio 5 d.

Vatikano radijas

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra