Popiežius deklaruoja vienybę su liuteronų bendruomene

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį (2010-03-14) Romos evangelikų liuteronų bendruomenei pareiškė, kad protestantai ir katalikai turėtų būti dėkingi už pasiektą vienybę tarp skirtingų krikščioniškų Bažnyčių ir konfesijų, užuot skundęsi dėl jų tarpusavio dialogo pernelyg lėto tempo.
 
Kreipdamasis į mažoje bažnyčioje susirinkusius apie 350 Italijos sostinės evangelikų liuteronų bendruomenės narių, pontifikas pripažino, kad abi pusės kaltina viena kitą dėl ekumeninio judėjimo sulėtėjimo, tačiau pabrėžė, jog tik Dievas, o ne žmonės, gali sukurti tikrąją vienybę.
 
Katalikų ir evangelikų liuteronų bendruomenių ryšiai pastaraisiais dešimtmečiais gerėjo, tačiau pastaruoju metu jų santykiai vėl atvėso.
 
Kai kurie liuteronai, ypač Vokietijoje, sako, jog prie to prisidėjo Benediktas XVI, kuris pastaruoju metu ėmė akcentuoti, jog vienintelė tikra Bažnyčia yra katalikų.
 
Pasak jų, dabartinis pontifikas labiau rūpinasi santykių gerinimu su teologiškai konservatyviomis ortodoksų Bažnyčiomis, negu su labiau liberaliomis protestantų bendrijomis.
 
„Mes padalijome vieną kelią į daugelį, todėl liudijimas, kurį turėtume skelbti, buvo aptemdytas“, – Šventasis Tėvas savo gimtąja vokiečių kalba sakė toje pačioje bažnyčioje, kurioje 1983 metų pabaigoje įvyko jo pirmtako Jono Pauliaus II istorinis susitikimas su Romos liuteronais.
 
Romos evangelikų liuteronų bendruomenės vadovė Doris Esch priminė, kad Benediktas XVI prisidėjo kuriant Bendrą deklaraciją dėl nuteisinimo doktrinos, kurią Augsburge 1999 metais pasirašė Pasaulinės Liuteronų Federacijos ir katalikų Bažnyčios atstovai. Tas dokumentas padėjo išspręsti kai kuriuos nesutarimus, iškilusius tarp protestantų ir katalikų XVI amžiuje, kai prasidėjo Reformacijos judėjimas.
 
„Šventasis Tėve, žinokit, kad esate čia laukiamas“, – pabrėžė D. Esch.
 
Vokietijos krikščioniškosios Bažnyčios šių metų gegužę planuoja Miunchene surengti ekumeninį festivalį. Kai kurie protestantai siūlė surengti bendrą Komunijos priėmimą, tačiau katalikai atsisakė, nes abi konfesijos nesutaria dėl šių pagrindinių krikščioniško apeigų esmės.
 
Benediktas XVI pirmą kartą po jo išrinkimo Katalikų Bažnyčios vadovu lankėsi Romos gatvėje Via Sicilija esančioje evangelikų liuteronų bažnyčioje, kurios bendruomenę sudaro apie 350 narių. 1998 metais jis yra dalyvavęs šioje bažnyčioje vykusiuose debatuose apie ekumenizmą.
 
Dabartinio popiežiaus pirmtakas Jonas Paulius II joje apsilankė su istoriniu vizitu 1983 metų gruodžio 11 dieną, kai buvo mininos Martino Lutherio 500-osios gimimo metines.
 
„Reuters“, BNS
 
„Reuters“ nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Popiežius Benediktas XVI sekmadienį lankėsi Romos evangelikų liuteronų bažnyčioje

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra