Popiežius Benediktas XVI atsistatydina

Autorius: Data: 2013-02-11 , 15:58 Spausdinti

Popiežiaus Benedikto XVI pareiškimas kardinolams (vertimas):

Brangieji broliai,

Sukviečiau jus į šią konsistoriją ne tik dėl trijų kanonizacijų, bet taip pat norėdamas jums pranešti apie labai svarbų Bažnyčios gyvenimui sprendimą. Daug kartų sąžinėje Dievo akivaizdoje apsvarstęs, pasiekiau tikrumą, jog mano jėgos, dėl senyvo amžiaus, jau nepakankamos, kad galėčiau deramai vykdyti Petro tarnystę.

Puikiai suprantu, kad ši tarnystė, dėl savo dvasinės reikšmės, turi būti vykdoma ne tik darbais ir žodžiais, bet taip kančia ir malda. Vis dėlto, šiuolaikiniame pasaulyje, sparčiai kintančiame ir blaškomame tikėjimo gyvenimui svarbių klausimų, Petro laivo vairavimui ir Evangelijos skelbimui reikalingos ne tik dvasios, bet ir kūno jėgos, jėgos, kurios pastaraisiais mėnesiais manyje tiek nusilpo, kad turi pripažinti nesąs pajėgus gerai vykdyti man patikėtą tarnystę. Dėl to, puikiai suprasdamas šio sprendimo rimtumą, būdamas visiškai laisvas, pareiškiu, jog atsisakau Romos Vyskupo, Šventojo Petro Įpėdinio tarnystės man kardinolų patikėtos 2005 m. balandžio 19 d., taip kad 2013 m. vasario 28 d. 20.00 val. Romos sostas, Šventojo Petro sostas bus vakuojantis ir tie kam priklauso turės sušaukti konklavą naujo Popiežiaus išrinkimui.

Brangieji broliai, dėkoju jums iš širdies už visą meilę ir darbą, kuriuo padėjote man kelti mano tarnystės naštą, prašau atleisti man už visus mano trūkumus. Dabar patikėkime Šventąją Bažnyčią Vyriausiojo Ganytojo, Mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus globai ir melskime jo šventąją Motiną Mariją, kad savo motinišku gerumu lydėtų Tėvus Kardinolus renkančius naują Popiežių. Kiek tai liečia mane, taip pat ir ateity norėsiu iš visos širdies maldai skirtu gyvenimu tarnauti Šventajai Dievo Bažnyčiai.

Benediktas XVI Vatikanas, 2013 m. vasario 10 d.

Popiežiaus pareiškimas lotynų kalba:

Fratres carissimi

Non solum propter tres canonizationes ad hoc Consistorium vos convocavi, sed etiam ut vobis decisionem magni momenti pro Ecclesiae vitae communicem. Conscientia mea iterum atque iterum coram Deo explorata ad cognitionem certam perveni vires meas ingravescente aetate non iam aptas esse ad munus Petrinum aeque administrandum.

Bene conscius sum hoc munus secundum suam essentiam spiritualem non solum agendo et loquendo exsequi debere, sed non minus patiendo et orando. Attamen in mundo nostri temporis rapidis mutationibus subiecto et quaestionibus magni ponderis pro vita fidei perturbato ad navem Sancti Petri gubernandam et ad annuntiandum Evangelium etiam vigor quidam corporis et animae necessarius est, qui ultimis mensibus in me modo tali minuitur, ut incapacitatem meam ad ministerium mihi commissum bene administrandum agnoscere debeam. Quapropter bene conscius ponderis huius actus plena libertate declaro me ministerio Episcopi Romae, Successoris Sancti Petri, mihi per manus Cardinalium die 19 aprilis MMV commissum renuntiare ita ut a die 28 februarii MMXIII, hora 29, sedes Romae, sedes Sancti Petri vacet et Conclave ad eligendum novum Summum Pontificem ab his quibus competit convocandum esse.

Fratres carissimi, ex toto corde gratias ago vobis pro omni amore et labore, quo mecum pondus ministerii mei portastis et veniam peto pro omnibus defectibus meis. Nunc autem Sanctam Dei Ecclesiam curae Summi eius Pastoris, Domini nostri Iesu Christi confidimus sanctamque eius Matrem Mariam imploramus, ut patribus Cardinalibus in eligendo novo Summo Pontifice materna sua bonitate assistat. Quod ad me attinet etiam in futuro vita orationi dedicata Sanctae Ecclesiae Dei toto ex corde servire velim.

Ex Aedibus Vaticanis, die 10 mensis februarii MMXIII

—————————————

Benediktas XVI (lot. Benedictus PP. XVI; g. 1927 m. balandžio 16 d.) – 265-asis katalikų bažnyčios vadovas, taip pat Vatikano vadovas, 8-asis vokiškos kilmės popiežius. Tikroji pavardė – Jozefas Aloizas Racingeris (Joseph Alois Ratzinger). 2005 m. balandžio 19 d. išrinktas popiežiumi, formaliai savo tarnystę pradėjo eiti 2005 m. balandžio 24 d. Popiežius Benediktas XVI laikomas konservatyvių pažiūrų, griežtu Katalikų bažnyčios tradicijų rėmėju. Jis yra atvirai pasisakęs prieš homoseksualumą, tos pačios lyties santuokas, eutanaziją, abortus, klonavimą, prezervatyvus bei moteris kuniges.

Benediktas  XVI gimė Bavarijos Marktlio prie Ino upės (Marktl am Inn) miestelyje, Vokietijoje. Jo tėvas buvo policijos karininkas, turėjęs 1937 m. atsistatydinti ir kelis kartus kraustytis į kitas vietas dėl priešiškų naciams pažiūrų. Tačiau, kai kurių istorikų teigimu, priešiškas nacizmui asmuo niekaip nebūtų galėjęs tarnauti hitlerinės Vokietijos policijoje.

1941 m. keturiolikmetis Racingeris įstojo į Hitlerio Jaunimo (Hitlerjugend) organizaciją (tai buvo privaloma pagal įstatymus), tačiau jaunuolis nebuvo entuziastingas narys, nesilankė susirinkimuose. 1943 m. paimtas į priešlėktuvinės gynybos dalinius, vėliau išsiųstas į pėstininkų apmokymus ir paskirtas tarnauti prie Vengrijos sienos, prieštankinės gynybos daliniuose.

Pervestas atgal į Bavariją, Racingeris dezertyravo likus vos kelioms dienoms prieš hitlerininkų pasidavimą. Grįžęs į Traunšteiną, buvo 6 savaites kalinamas sąjungininkų belaisvių stovykloje.

Po karo su broliu Georgu įstojo į katalikų seminariją, o 1951 m. birželio 29 d. abu įšventinti į kunigus. 1957 m. gavo teologijos daktaro laipsnį, o 1958 m. tapo Freizingo koledžo dėstytoju. Nuo 1959 iki 1963 m. dėstė Bonos universitete, vėliau persikėlė į Miunsterio universitetą.

Antrajame Vatikano Susirinkime (1962–1965 m.) Racingeris buvo vienas pagrindinių teologijos ekspertas. 1977 m. tapo Miuncheno arkivyskupu, o 1981 m. popiežius Jonas Paulius II paskyrė jį buvusios Inkvizicijos (dabar – Tikėjimo doktrinos kongregacijos) prefektu.

1989 m. kardinolas Jozefas Aloizas Racingeris Miunchene apdovanotas humoristo Karlo Valentino vardu pavadintu ordinu.

Nors Benediktas XVI yra vokietis, tačiau laisvai kalba itališkai, prancūziškai, ispaniškai, portugališkai ir lotyniškai. Jis taip pat skaito senąja graikų ir biblijine hebrajų kalbomis.

Wikipedia org., lt.radiovatikana.va inform.

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra