Popiežius Benediktas XVI aplankys tris Čekijos istorines bažnyčias

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI per tris dienas truksiantį vizitą Čekijoje, kuris prasidės šeštadienį, aplankys tris šios šalies krikščionybės istoriją simbolizuojančias bažnyčias.

Per savo vizitą 2009 m. rugsėjo 26-28 dienomis Katalikų Bažnyčios vadovas aplankys Šv. Vito katedrą ir Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčią Prahoje, taip pat – Šv. Vaclovo baziliką Stara Boleslave, esančiame į šiaurę nuo sostinės.
 
Popiežius atvyksta čekams pirmadienį švenčiant savo kankinio ir globėjo šventojo Vaclovo dieną.
 
Šv. Vito katedra, kurią šv. Vaclovas iš pradžių, 925 metais, pastatė kaip rotondą ir kuri po šimtmečio buvo atstatyta kaip bazilika, yra dominuojantis ant kalvos įsikūrusios Prahos pilies elementas. Šis 14-ajame amžiuje gotikos architektų – Mato iš Araso ir Petro Parlerio – suprojektuotas didžiausias šalies religinis pastatas taip pat yra karališkasis mauzoliejus ir Čekijos karūnos brangenybių saugykla. Katedros statyba buvo baigta 1929 metais.
 
Krikščionių iš viso pasaulio lankomoje Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčioje yra 46 cm aukščio vaškinė Kūdikėlio Jėzaus skulptūra, kuri čia gerbiama nuo 17-ojo amžiaus ir kuriai tikintieji priskiria daug stebuklų. Per Trisdešimties metų karą (1618-1648) ji buvo tapusi vandalų auka.
 
Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčią, priklausančią basakojams karmelitams, Benediktas XVI Prahoje aplankys pirmą. Popiežius tai Kūdikėlio Jėzaus skulptūrai padovanos asmeninę dovaną – auksinę karūnėlę.
 
Kunigaikščio Bržetislavo I Atnaujintojo po 1039 metų įsteigta Šv. Vaclavo bazilika Stara Boleslave, esančiame maždaug 20 km nuo Prahos, pakeitė senesnę Šv. Kozmo ir Šv. Damijono bažnyčią. Valdant Karoliui IV (1346-1378) bazilika buvo perstatyta gotikos stiliumi.
 
935 metų rugsėjo 28 dieną šv. Vaclovą prie Šv. Kozmo ir Šv. Damijono bažnyčios vartų nužudė jo brolis pagonis Boleslavas. Vaclovas iš Pršemislų dinastijos gimė 907 metais, o 921-aisiais tapo Bohemijos kunigaikščiu. Vaclovas, uolus krikščionis ir Šv. Vito bazilikos statybos iniciatorius, pralaimėjo karą vokiečių karaliui Henrikui I Paukštininkui ir pažadėjo reguliariai mokėti duoklę. Tai supykdė valdžios ištroškusį Boleslavą, kuris nužudė savo brolį šiam nespėjus pasislėpti šventovėje.
 
Ant žirgo sėdinčio šv. Vaclovo skulptūra Prahos centrinėje Vaclovo aikštėje matė daug spontaniškų susirinkimų svarbiais Čekijos istorijos momentais. Studentas Janas Palachas, protestuodamas prieš sovietų invaziją 1968-aisiais, kitais metais netoli šios statulos susidegino. Šioje aikštėje taip pat vyko masiniai 1989-ųjų „aksominės revoliucijos“ mitingai, per kuriuos minios sveikino šventojo bendravardį, disidentą Vaclavą Havelą, kuris vėliau tapo prezidentu.
 
www.lrytas.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra