Popiežius Benediktas XVI: „Šventieji yra įrodymas, kad Evangelija keičia pasaulį“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šeštadienį (2009-12-19) popiežius Benediktas XVI susitiko su Šventųjų skelbimo kongregacijos nariais ir patarėjais, viso su maždaug pusantro šimto pasauliečių ir dvasininkų, kasdieniniame savo darbe susiduriančiais su šventųjų skelbimo bylomis, nagrinėjančiais bylose sukauptą medžiagą, tvarkančiais kitus šventųjų ir palaimintųjų skelbimo procedūrinius klausimus.

Šiemet sukanka 40 metų nuo Šventųjų skelbimo kongregacijos įkūrimo. Kanoninė, tai yra tiksliai juridiškai reglamentuota šventųjų skelbimo tvarka siekia šešioliktojo amžiaus pabaigą – popiežiaus Siksto V laikus. Šventųjų skelbimo tvarką vėliau, septynioliktojo amžiaus pradžioje, tikslino popiežius Urbonas VIII ir aštuonioliktojo amžiau vidury popiežius Benediktas XIV. Galiausiai dabartinę tvarką po Vatikano II Susirinkimo 1969 metais nustatė popiežius Paulius VI.

Šeštadienį susitikęs su kongregacijos nariais, jiems skirtoje kalboje popiežius Benediktas XVI akcentavo sielovadinę ir evangelizacinę šventųjų skelbimo reikšmę. Pagerbdama šventuosius, Bažnyčia tuo pačiu paliudija Evangelijos veiksmingumą. Šventieji yra gyvas įrodymas, jog pasiteisina ir pasitvirtina tai, ką Bažnyčia Kristaus vardu skelbia ir ką mes tikime. Šventuosiuose mes matome įrodymą, jog Evangelija keičia pasaulį ir duoda išganymo vaisius visai žmonija. Be to, – sakė popiežius, – kiekviena beatifikacija ir kanonizacija yra tikinčiųjų bendruomenės šventė, yra padrąsinimas entuziastingai sekti Kristų, gyvenime vadovautis šventųjų ir palaimintųjų mums duodamu ištikimybės Kristui ir artimo meilės pavyzdžiu.

EPA nuotr.

Nuotraukoje: Popiežius Benediktas XVI

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra