Popiežius Benediktas XVI: „Bažnyčia trokšta, kad Europa rūpindamasi Dievu rūpintųsi žmogumi“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pakeliui į Ispaniją popiežius Benediktas XVI lėktuve surengė tradicinį susitikimą su jį kelionėje lydinčiais ir apie ją pranešančiais spaudos atstovais. Žurnalistai daugiausiai klausinėjo apie pačią kelionę, popiežiaus į ją sudėtus lūkesčius, klausė, kodėl taip dažnai vyksta į Ispaniją.

Valensijoje popiežius dalyvavo Šeimų susitikime, dabar atvyko švęsti apaštalo Jokūbo metų ir ateinančiais metais sugrįš trečią kartą dalyvauti Pasaulinėje Jaunimo dienoje Madride. Vienas klausimas buvo apie Naujojo evangelizavimo tarybos įsteigimo galimas sąsajas su šia popiežiaus ganytojiška kelione į Ispaniją. Popiežius atsakė visus į jam pateiktus klausimus ypatingai akcentuodamas šios kelionės, kaip piligrimystės reikšmę ir svarbą.

Benediktas XVI pažymėjo, kad yra dvi pagrindinės šios kelionės temos: piligrimystė, leidimasis į kelionę, ir grožis, kaip tiesos išraiška, kaip tęstinumas tarp tradicijos ir atsinaujinimo. Šios dvi temos, pasak Šventojo Tėvo, yra žinia Bažnyčiai tiek Ispanijoje, tiek visame pasaulyje: keliauti, neprarasti tikėjimo kelio, ieškoti tikėjimo grožio, siekti, kad tikėjimo naujovė ir tradicija sugebėtų išsireikšti, kad galėtų susitikti su moderniuoju grožiu ir su nūdienos pasauliu.

Popiežiaus, kaip apaštalo Jokūbo Šventųjų metų piligrimo, garbei, Santjago katedroje buvo užkurtas nuo skliautų kabantis didysis smilkytuvas – Botafumeiro. Jis grupės vyrų siūbuojamas tik ypatingomis progomis.

Šventasis Tėvas pratęsė piligrimystės temą katedroje pasakytoje kalboje. Piligriminė kelionė nėra tik paprasta iškyla į kokią nors vietą susipažinti su jos gamtos, menų ar istorijos turtais. Piligriminė kelionė reiškia išeiti iš savęs tam, kad galėtume sutikti Dievą ten, kur jis apsireiškė, kur dieviškoji malonė apsireiškė ypatingu būdu ir atnešė daug dvasinių vaisių, subrandino tikinčiųjų atsivertimą ir šventumą. Nuo amžių krikščionys norėdami sustiprėti dvasiškai tikėjimo liudijimu keliaudavo į svarbiausias šventoves, ypač į vietas Šventojoje Žemėje, susijusias su Jėzaus kančia, mirtimi ir prisikėlimu, į Romą, apaštalų Petro ir Pauliaus kankinystės vietą, o taip pat į Compostelą, neatskiriamai susijusią su apaštalo Jokūbo atminimu. Popiežius sakė, kad atvyko į Jokūbo namus Santjage sustiprinti Ispanijos Bažnyčios tikinčiųjų tikėjimą ir sužadinti viltį. Tačiau pridūrė, jog apkabindamas šv. Jokūbo statulą meldėsi už visus Bažnyčios vaikus. Per Bažnyčią Dievas mus apkabina. Jis mus perkeičia savo meilės galia. Bažnyčia yra tas Dievo apkabinimas per kurį patys išmokstame apkabinti brolius, juose atpažinti Dievo atvaizdą, kuris yra pati giliausia žmogaus būties tiesa. Ši tiesa yra tikrosios laisvės pagrindas.

Po pietų su ispanais kardinolais ir Vyskupų konferencijos vykdomojo komiteto nariais popiežius Benediktas apaštalo Jokūbo metų proga aukojo Šv. Mišias Obradoiro aikštėje, greta Santjago katedros. Mišių homilijoje Šv. Tėvas skatino Europą atsiverti Dievui, nebijoti susitikimo su juo.

Mokslo ir technologijos Europa, civilizacijos ir kultūros Europa turi tuo pat metu būti transcendencijai atvira ir brolystę kitiems kontinentams liudijanti Europa, atvira gyvajam ir tikrajam Dievui, pradedant nuo gyvo ir tikro žmogaus. Bažnyčia trokšta prisidėti, kad Europa galėtų rūpintis Dievu ir rūpintis žmogumi, pradedant supratimu, kad abu yra mums suteikiami Jėzaus Kristaus asmenyje.

Mišiomis Obradoiro aikštėje baigėsi popiežiaus apsilankymas Santjago de Compostela. Šeštadienio vakarą Šventasis Tėvas išskrido į Barseloną, kur sekmadienį, lapkričio 7-ąją, konsekravo tebestatomą Šventosios Šeimos bažnyčią.

sk

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Popiežius Benediktas XVI

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra