Popiežius Baltarusijos vyskupams: Vieningai atsiliepti į šiandienos iššūkius

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI ketvirtadienio (2009–12–17) priešpietį savo namuose priėmė Baltarusijos vyskupų konferencijos narius jų vizito „ad Limina“ proga.
 
Audiencijoje dalyvavo septyni episkopato nariai, tarp kurių Pinsko Apaštališkasis administratorius, kardinolas Kazimierz Swiatek su Pinkso augzilijaru Kazimierz Wielikosielec, OP, Minsko ir Mogiliovo arkivyskupas Tadeuš Kondrusievič su vyskupu augzilijaru Antoni Dziemianko, Gardino vyskupas Aleksandre Kaškievič, kuris šiuo metu yra Baltarusijos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vitebsko vyskupas Wladislaw Blin ir Baltarusijos rytų apeigų katalikų Apaštališkasis vizitatorius archimandritas Jan Sergiusz Gajek, MIC. Pastaruosius du hierarchus Šv. Tėvas priėmė atskirai, o po to kartu su visais vizitą „ad Limina“ bebaigiančiais vyskupais.
 
Popiežius pasidžiaugė Baltarusijos katalikų ganytojų uolumu vykdant vyskupo tarnystę. Labai svarbu entuziastingai ir įtaigiai skelbti Evangelijos žinią visuomenėje, kuri nėra apsaugota nuo sekuliarizacijos, hedonizmo ir reliatyvizmo pagundos. Tai liudija įvairios problemos, pavyzdžiui, mažėjantis gimstamumas, šeimų trapumas ir iliuzija rasti laimę užsienyje. Todėl labai svarbu, kad vyskupai atsilieptų į šiuos iššūkius veiksmingai ryškinant tvirtai įsišaknijusio tikėjimo jėgą, kad per pagarbų dialogą su kitomis kultūromis ir tradicijomis galėtų prisidėti prie tautos krikščioniškos tapatybės išsaugojimo.
 
Popiežius palinkėjo vyskupams būti vieningais, bendradarbiauti kruopščiai formuluojant pastoracines programas, ugdant laiko dvasią atitinkančius pastoracinius metodus ir įgyvendinant episkopato priimtus nutarimus. Pasak popiežiaus, atnaujintas vienybės liudijimas padės ne tik sėkmingai skelbti Evangeliją, bet ir puoselėti santykius su valdžios institucijomis, o ypatingai ekumeninius santykius.
 
Popiežius Baltarusijos ganytojams atskirai paminėjo švietimo dimensijos svarbą, kvietė dauginti pastangas, kurios leistų užtikrinti krikščionišką auklėjimą, ypač jaunosioms kartoms, bei palydėti atitinkama katecheze visus žmogaus gyvenimo tarpsnius. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas kunigų ir vienuolių pašaukimui, pašauktųjų atrankai, įsipareigojimui atitinkamomis programomis užtikrinti jauniems kandidatams bendražmogišką ir krikščionišką lavinimą, tvirtą dvasinį ir teologinį pasirengimą, galimybę giliai ir rimtai patikrinti savo pašaukimą. Dabartinė mūsų visuomenės padėtis reikalauja ypatingai atidaus patikrinimo, – sakė popiežius, drauge ragindamas vyskupus tėviškai rūpintis visais savo kunigais, ypač jaunaisiais. Atidus ir nuoširdus vyskupo tėviškumo vykdymas yra esminis sėkmingo kunigiško gyvenimo užtikrinimui.
 
Šv. Tėvas užsiminė ir apie santykius su Baltarusijos ortodoksų Bažnyčia, kurios ganytojai, kaip ir katalikų vyskupai, stengiasi užtikrinti tikinčiųjų gerovę. Ortodoksų Bažnyčios, kaip ir katalikų Bažnyčia, stengiasi suprasti kaip geriausiai atsiliepti į nūdienos iššūkį ištikimai perduoti Kristaus žinią. Priimdami Kipre neseniai vykusio katalikų ir ortodoksų susitikimo kvietimą, turime sustiprinti bendras krikščionių vienybės pastangas. Prie to gali reikšmingai prisidėti ir Baltarusijoje gyvuojanti negausi rytų apeigų katalikų bendruomenė, – sakė popiežius.
 
Šventasis Tėvas paminėjo ir neseniai Vatikane įvykusį nuoširdų ir pagarbų susitikimą su Baltarusijos prezidentu bei jo metu išsakytą norą parengti Šv. Sosto ir Baltarusijos susitarimą, kuris leistų Bažnyčiai ir valstybei bendradarbiavimo dvasioje siekti visų Baltarusijos gyventojų gerovės.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Popiežius Benediktas XVI

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra