Popiežius atvyko į Šv. Petro aikštę paskutinei audiencijai

Autorius: Data: 2013-02-27 , 13:19 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI trečiadienį, 2013 m. vasario 27 d., „papamobiliu“ atvyko į Šv. Petro aikštę paskutinei savo bendrajai audiencijai, kuri vyksta jo atsistatydinimo išvakarėse, iš garsiosios Vatikano aikštės pranešė reporteriai. 85 metų Benediktas XVI pamojavo daugiau kaip 100 tūkst. maldininkų miniai, kuri jį sveikino, mojavo vėliavomis ir laikė transparantus su atsisveikinimo žodžiais pontifikui.

12:40Bažnyčia – „audringuose vandenyse“, bet Dievas neleis jai paskęsti“, – sakė popiežius

Popiežius Benediktas XVI trečiadienį, savo istorinio atsistatydinimo išvakarėse, kalbėjo apie „audringus vandenis ir priešinį vėją“ jo popiežiavimo metu, bet sakė, kad Dievas neleis Bažnyčiai „paskęsti“.„Viešpats davė mums saulėtų dienų su lengvu vėjeliu, dienų, kai žvejyba buvo gera. Taip pat buvo momentų, kai vandenys buvo audringi ir (pūtė) priešinis vėjas“, – sakė popiežius į jo paskutinę bendrą audienciją susirinkusiai miniai Šv. Petro aikštėje, pateikdamas analogiją su Biblijos palyginimu.

12:26 Atsisakyta tradicinio pontifiko rankos bučiavimo

Tūkstantinės maldininkų minios į aikštę pradėjo rinktis pirmosiomis trečiadienio ryto valandomis.

Popiežius audiencijas įprastai žiemos metu veda salėje Vatikane. Tačiau tokio svarbaus įvykio proga buvo nuspręsta generalinę audienciją surengti lauke.

Į audienciją buvo parduota 50 tūkst. bilietų, nors manoma, kad į audienciją gali susirinkti iki 200 tūkst. žmonių.

Benediktas XVI baltu „papamobiliu“ lėtai pravažiavo Šv. Petro aikšte, modamas susirinkusiems tikintiesiems.

Dauguma kardinolų, dalyvausiančių konklavoje, atvyko į paskutinę Benedikto XVI audienciją.

Pasak organizatorių, dėl, kaip buvo tikėtasi, masinės minios nuspręsta atsisakyti tradicinio pontifiko rankos bučiavimo.

Po atsistatydinimo ketvirtadienį, vasario 28-ąją, 20.00 val. vietos laiku Benediktui XVI bus suteiktas Romos pontifiko emerito titulas, o į jį toliau bus galima kreiptis „Jūsų Šventenybe“.

Paskutinis savo noru atsistatydinęs popiežius buvo Grigalius XII 1415 metais.

Benediktui XVI paskelbus netikėtą sprendimą reikėjo pakeisti jo įpėdinio rinkimų proceso taisykles, kad naujasis popiežius būtų išrinktas iki Šventosios savaitės prieš Velykas.

Pasak BBC korespondento Romoje, Benediktas XVI ketvirtadienį sraigtasparniu išvyks į savo vasaros rezidenciją, esančią už 24 kilometrų į pietryčius nuo Romos.

Reuters/Scanpix nuotr.

www.delfi.lt

Vatikanas , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra