Popiežius: „Kalėdos tai ne pasaka vaikams, bet Dievo atsakymas į žmonijos dramą“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sekmadienio (2009-12-20) vidudienio maldos susitikimo metu sakytoje kalboje popiežius Benediktas XVI komentavo ketvirtojo Advento sekmadienio liturgijoje skambėjusį pranašo Michėjo kvietimą gręžtis į Betliejų: „Tu, Efratos Betliejau, mažiausias tarp Judo kaimų, iš tavęs man kils tas, kuris valdys Izraelį; jo kilmė siekia senų senovę, seniai praėjusius laikus“ (Mch 5,1).

Tūkstantį metų prieš Kristų, Betliejuje gimė didysis karalius Dovydas, kurį Šventojo Rašo knygos sutartinai laiko Mesijo protėviu. Evangelistas Lukas pasakoja, kad Marijos sutuoktinis Juozapas buvo kilęs iš „Dovydo namų“ ir dėl to per visuotinį gyventojų surašymą juodu turėjo nuvykti į Betliejų. Jiems čia lankantis Marija pagimdė Jėzų. Taip pat ir Michėjo pranašystėje užsimenama apie paslaptingų kūdikio gimimą: „Jis paliks juos lig laiko, kai įsčiose nešiojanti kūdikį bus pagimdžiusi; tuomet jo giminių likučiai sugrįš pas Izraelio vaikus“ (5,2). Čia esama aiškios užuominos apie Dievo planą, apie Dievo Sūnaus atėjimo į pasaulį laiką ir vietą. „Jis tvirtai laikysis ir ganys savo kaimenę Viešpaties jėga, Viešpaties, savo Dievo, galingu vardu. Jie gyvens saugiai, nes dabar jo didybė pasieks žemės pakraščius“ (5,3).

Kaip tik dėl šito pranašystės aspekto, dėl šioje pranašystėje pažadėtos visuotinės mesijo taikos, – sakė popiežius, – Betliejaus miestas yra tapęs taikos simboliu Šventajai Žemei ir visam pasauliui. Šiandien šita taika dar toli gražu nepasiekta ir neįtvirtinta. Jos dar turime siekti ir dar reikia ją kurti. Tačiau Dievas savo pažado neatšaukia ir dėl to, taip pat ir šiemet, Betliejuje vėl nuskambės Kalėdų žinia, bus pakartota taiką kiekvienam žmogui žadanti pranašystė, įpareigojanti krikščionis neužsidaryti savyje, bet visose dramose ir konfliktuose būti Jėzaus taikos skelbėjais, nešti jo meilę ten, kur viešpatauja smurtas, atleidimą – kur slegia nuoskaudos, džiaugsmą – kur pilna liūdesio, tiesą – kur pilna klaidų.

Šiandien, kaip ir Jėzaus laikais, Kalėdos – tai ne pasaka vaikams, bet Dievo atsakymas į taikos trokštančios žmonijos dramą. „Jis yra mūsų taika“ – sako pranašas apie Mesiją. Mes turime plačiai atverti savo duris ir išeiti jo pasitikti. Mokykimės iš Marijos ir Juozapo, – ragino popiežius,- kupini pasitikėjimo padėkime pildytis Dievo planui.

Net jei jo iki galo nesuprantame, pasitikėkime Dievo išmintimi ir gerumu. Visų pirma trokškime Dievo Karalystės, ir visame kame Dievo Apvaizda mums padės. Visiems linkiu džiugių Kalėdų, – linkėjo popiežius sekmadienio vidudienį.

www.bernardinai.lt

Nuotrauikoje: Popiežius Benediktas XVI

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra