Popiežiaus rinkimų Konklava prasidės kovo 12 d., antradienį

Autorius: Data: 2013-03-09 , 11:23 Spausdinti

Naujo popiežiaus rinkimų Konklava prasidės antradienį, 2013 m. kovo 12 dieną. Taip nusprendė VIII Generalinė kardinolų kongregacija. Šventojo Sosto Spaudos salė trumpame komunikate apie Konklavos pradžią kovo 12-ąją nurodė, kad Mišios už popiežiaus išrinkimą „pro eligendo Pontifice“ bus aukojamos tos pačios dienos rytą Šv. Petro bazilikoje. Popiet prasidės Konklava.

Konklavos meditacijai Siksto koplyčioje vadovaus kardinolas Prosper Grech.

Religijų dialogas, kultūra, bioetika, teisingumas pasaulyje, džiugios krikščionybės žinios skelbimas ir Dievo gailestingumas buvo pagrindinės temos, kurias VII Generalinėje Kongregacijoje penktadienio rytą aptarė konklavai besirengiantys kardinolai. VII kongregacijoje dalyvavo 153 kardinolai, įskaitant 115 elektorių, tai yra visus kardinolus elektorius išskyrus du, kurie iš anksto pranešė, kad nedalyvaus naujo popiežiaus rinkimuose. Visi 115 elektorių pirmą kartą buvo susirinkę VI Generalinėje Kongregacijoje ketvirtadienio vakarą.

Kardinolai penktadienio rytą taip pat svarstė su naujo popiežiaus rinkimais susijusius klausimus, minimus Apaštališkojoje konstitucijoje „Universi Dominici gregis“. Joje numatyta, kad visi kardinolai elektoriai privalo atvyki į konklavą naujo popiežiaus rinkimams į jiems skirtą vietą, tačiau jeigu dėl ligos ar kitos rimtos priežasties negali atvykti, turi pasiteisinti Kardinolų kolegijai.

Todėl VII Generalinėje kongregacijoje Kardinolų kolegijos dekanas Angelo Sodano pristatė dviejų neatvykusių kardinolų elektorių pareiškimus dėl jų neatvykimo. Indonezijos sostinės Džakartos arkivyskupas emeritas, 79 amžiaus metus einantis kardinolas Julius Riyadi Darmaatmadja SJ pranešė, kad negali dalyvauti dėl nusilpusios sveikatos, Škotijos Saint Andrews ir Edinburgh arkivyskupas emeritas kardinolas Keith Michael Patrick O’Brien, kuriam kovo 17 dieną sukanka 75, neatvykimą pagrindė asmenine priežastimi. Kardinolų kolegija priėmė abiejų kardinolų pareiškimus.

Patikslinus, jog visi 115 elektorių jau atvykę į Romą, Kardinolų kolegijos dekanas Angelo Sodano atkreipė dėmesį į popiežiaus Benedikto XVI Apaštališkąjį laišką, kuriuo jis dar prieš pasitraukimą iš Petro įpėdinio pareigų suteikė Kardinolų kolegijai galimybę paankstinti popiežiaus rinkimus tuo atveju, jei galima nustatyti, kad visi elektoriai jau susirinkę. Todėl buvo nuspręsta kitoje, iš eilės VIII Generalinėje kongregacijoje penktadienio popietę į darbotvarkę įrašyti klausimą dėl rinkimų paankstinimo ir balsavimu nuspręsti, kada pradėti konklavą.

Prasidėjus konklavai į Sikso koplyčią įžengs iš viso 116 kardinolų; Konklavos tėvus, 115 kardinolų elektorių, į koplyčią, kurioje vyks balsavimai, palydės 87 metų amžiaus augustinas vienuolis, kardinolas Prosper Grech. Jam Kardinolų kolegija pavedė kardinolams elektoriams skaityti meditaciją apie jiems tenkančią atsakomybę išrinkti Bažnyčiai naują popiežių.

Vatikano radijas

katolisheinfo.de nuotr.

Vatikanas , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra