Popiežiaus palaiminimas ir LR Prezidentės sveikinimas auksinių vestuvių proga

Autorius: Data: 2011-01-17, 08:05 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI suteikė apaštalinį palaiminimą santuokos 50 jubiliejaus proga Leonu Dapšauskui ir Genovaitei Dapšauskienei, kurių santuoka buvo sudaryta 1961 m. sausio 15 d. Mosėdžio Bažnyčioje, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

„Jo Šventenybė Popiežius Benediktas XVI suteikia Apaštalinį Palaiminimą Leonui Dapšauskui ir Genovaitei Šikšniutei melsdamas gausių Dievo malonių bei Švč. Mergelės Marijos motiniško užtarimo jų santuokos 50 jubiliejaus proga“, – rašoma Mosėdžio klebonui Liudvikui Dambrauskui iš Nunciatūros atsiustame rašte su Vatikano pareigūnų parašu.

Dapšauskai daug metų puoselėjo senovines muzikines tradicijas savo šeimoje. Yra išleistos dvi muzikinės plokštelės su Dapšauskų muzikavimu: „Dapšauskų šeimos muzikavimas“ bei „Kalvarijos kalnų giesmės“.

Garbingo jubiliejaus proga pasveikino ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sveikinimo laiške sakoma:

„Sveikinu Jus vedybinio gyvenimo 50 metų sukakties proga. Džiaugiuosi Jūsų darnia, kūrybinga ir mylinčia šeima. Jūsų meilė, dvasinis bendrumas ir gyvenimo išmintis leido Jūsų penkiems vaikams patirtis pačius reikšmingiausius dalykus gyvenime.

Dėkojame Jums už tai, kad savo gyvenimo harmonija dalinatės ne tik su šeima, bet ir su visais Jus supančiais žmonėmis. Muzikinių tradicijų puoselėjimas Jūsų šeimoje, tai vertinga dovana, kurią teikiate mūsų krašto žmonėms.

Jūsų auksinių vestuvių proga, leiskite Jums palinkėti stiprybės ir daug šviesių artumo akimirkų“.

Dapšauskų šeimos kapela (kai kas ir šeimos orkestru pavadina) yra unikali ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje Lietuvoje. Senovėje plačiai liaudyje skambėjusią pučiamųjų muziką atlieką vienos šeimos nariai. Išskydus pirmajai muzikinei grupei, Leonas ir Genovaitė (dabar gyvenantys Salantuose, Kretingos raj.) muzikuoti išmokino 5 savo vaikus. Vestuvėse ir giminių susiėjimuose susirinkusios kelios muzikuojančios Dapšauskų kartos, sustojusios prie dūdų, atrodo kaip tikras orkestras. Leonas Dapšauskas daug metų dirbo vargonininku įvairiose parapijose.

Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba

Nuotraukose:

1. Mosėdžio bažnyčia

2. Mosėdžio bažnyčios vargonai

Katalikų parapijos , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra