Popiežiaus kalba sekmadienio vidudienį. Tikėjimas atkuria teisingus santykius su Dievu ir su artimu

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sekmadienio (2010 09 12) vidudienio maldos proga sakytoje kalboje popiežius komentavo tris Mišių Evangelijoje girdėtus Jėzaus palyginimus apie Dievo gailestingumą – apie ganytoją, kuris viską palieka ir eina ieškoti pražuvusios avies; apie moterį, ieškančią pamestos monetos ir apie gailestingąjį tėvą, kuris su džiaugsmu apkabina į namus grįžtantį paklydėlį sūnų.

Brangūs bičiuliai, – sakė popiežius priminęs visus tris Luko Evangelijos 15 skyriaus palyginimus, – kaipgi neatverti savo širdies įsitikinimui, jog Dievas mus, nusidėjėlius, visada myli. Jis visada išeina mūsų pasitikti; jis pirmas įveikia tą atstumą, kuris mus nuo jo skiria. Palyginime apie sūnų palaidūną ir gailestingąjį tėvą matome, kad tėvas, džiugiai pasitikęs sugrįžusį paklydėlį, išeina pasitikti ir vyresniojo sūnaus, supykusio dėl tėvo gailestingumo ir meilės į namus sugrįžusiam visą palikimą iššvaisčiusiam jaunėliui. „Vaikeli, tu visuomet su manimi, ir visa, kas mano, yra ir tavo“. Tik tikėjimas gali egoizmą perkeisti į džiaugsmą ir atstatyti teisingus santykius su Dievu ir su artimu.

Baigdamas prieš vidudienio maldą sakytą kalbą popiežius priminė, jog jau ketvirtadienį, rugsėjo 16 d., prasideda jo apaštališkoji kelionė į Jungtinę Karalystę, kurios metu bus paskelbtas palaimintuoju kardinolas Johnas Henry Newmanas. Prašykime Mergelės Marijos, kurios Švenčiausiasis vardas šiandien minimas liturgijoje, kad josios užtarimus lydėtų mus atsivertimo kelyje.

Po kartu su maldininkas kalbėtos Viešpaties Angelo maldos, popiežius pasveikino visą pranciškoniškąją šeimą, kurios narys – kapucinas brolis Leopoldas – šį sekmadienį Ispanijos Granados mieste paskelbtas palaimintuoju.

www.bernardinai.lt

„Reuters“ nuotr.

 
Nuotraukoje: Popiežius Benediktas XVI

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra