Popietė „Širdis mokykloj pasilieka…“ Rytų Lietuvoje

Autorius: Data: 2011-11-22 , 10:15 Spausdinti

2011 m. lapkričio 24 d. 15 val. Vilniaus mokytojų namų svetainėje vyks Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos organizuojama literatūrinė muzikinė popietė „Širdis mokykloj pasilieka…“.

Šventėje dalyvaus ir savo kūrybą pristatys mokytojai, išleidę savo kūrybos knygas. Dainuos Vilniaus edukacinio universiteto vokalinis ansamblis.

*****

Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo (priimto 2011 kovo 17 d. Nr.XI-1281) 58 straipsnio 2 dalis įpareigoja rajonų ir miestų savivaldybes „analizuoti švietimo būklę, užtikrinti valstybinės švietimo politikos vykdymą“, o 64 straipsnis „vykdyti mokyklos veiklos priežiūrą“. Įstatymas įsigaliojo nuo rugsėjo.

Džiugu, kad švietimo skyriaus specialistai iki mokslo metų pradžios analizavo ugdymo planus ir jiems pritarė. Tai buvo pirmas žingsnis pasidomint, kaip mokyklos ruošiasi įgyvendinti švietimo įstatymo nuostatas.

Antras žingsnis turėjo būti tas, (ką darė ŠMM specialistai) kad švietimo skyriaus specialistai nuvyktų į mokyklas ir pasidomėtų, kaip mokyklos bendruomenė pasiruošusi šiam darbui, t. y. ar mokytojai, kurie mokys istorijos geografijos ir pilietiškumo pagrindų gerai moka lietuvių kalbą, ar jie turi pakankamai vadovėlių, ar jie tas temas planuoja savo planuose ir t. t. Gal būt jiems ar mokyklų vadovams reikalinga specialistų pagalba, kurią jie privalo suteikti.

O jau trečias žingsnis turėtų būti tas, kurį planuoja švietimo skyrius, t. y. tomis dienomis, kai bus dėstomos tos temos lietuvių kalba, nuvykti į mokytojų pamokas, jas stebėti, analizuoti ir suteikti mokykloms ir mokytojams pagalbą. (Jei tokios reikėtų).

Švietimo skyriaus (ar savivaldybės?) atsakymas-tipiškas biurokratų atsirašinėjimas, kai žinome ir mokame cituoti dokumentus, bet, kad jie būtų vykdomi, ne piršto nepajudiname. Garantuojame, kad specialistai nežino, kokia yra situacija mokyklose. Negi jau patys nesusiprato, kad reikia pasidomėti, kaip yra, kai net užsienio spauda apie tai rašo. Juk naujasis švietimo įstatymas savivaldybėms suteikia daug įgaliojimų ir įpareigojimų.

 Scanpix nuotr.

Rytų Lietuva , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra