Pokalbyje su B. Obama – JAV parama Lietuvos ir Baltijos šalių saugumui

Autorius: Data: 2012-05-21 , 17:09 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. gegužės 21 d. (Čikaga).

NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Baltijos šalių saugumo klausimus aptarė su Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentu Baracku Obama. Pokalbyje taip pat dalyvavo Latvijos Prezidentas Andris Bėrzinis ir Estijos Ministras Pirmininkas Andrusas Ansipas.

Baltijos valstybių vadovai su JAV Prezidentu kalbėjosi apie Baltijos šalių gynybos planų įgyvendinimą, oro policijos misijos pratęsimą bei regioninio saugumo klausimus.

Jungtinės Amerikos Valstijos, pasak Prezidentės, gerai supranta Lietuvos ir Baltijos valstybių iššūkius ir yra pasirengusios padėti juos įveikti. Prezidentės teigimu, intensyvus bendradarbiavimas su JAV jau duoda konkrečių rezultatų.

„Bendradarbiavimas su JAV intensyvėja ne tik saugumo, bet ir ekonomikos bei energetikos srityse. Amerika yra ne tik pagrindinė Lietuvos partnerė, palaikiusi NATO oro policijos misijos pratęsimą Baltijos šalyse neribotam laikui, bet ir labai prisideda prie mūsų valstybei strategiškai svarbių energetinių projektų – suskystintų gamtinių dujų terminalo ir Visagino atominės elektrinės statybos“, – pabrėžė šalies vadovė.

Šalies vadovė padėkojo JAV Prezidentui B. Obamai už NATO viršūnių susitikime priimtus Baltijos valstybėms svarbius sprendimus dėl priešraketinės gynybos sistemos, oro policijos misijos, gynybos planų įgyvendinimo. Pasak Prezidentės, be asmeninio Prezidento B. Obamos indėlio šie Baltijos valstybių saugumui labai svarbūs rezultatai nebūtų įmanomi. Tvirtą paramą oro policijos misijai Baltijos valstybėse JAV Prezidentas B. Obama išreiškė ir vakar, gegužės 20-ąją, kalbėdamas NATO Šiaurės Atlanto taryboje.

Prezidentės teigimu, Lietuvos žmonių saugumui taip pat labai svarbi JAV parama Lietuvos siekiui aukščiausius branduolinės saugos reikalavimus taikyti visoms, tarp jų ir Kaliningrade bei Astrave statomoms atominėms elektrinėms. 

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra