Poetui Tomui Venclovai antradienį Kultūros ministerijoje įteiktas ministerijos garbės ženklas

Autorius: Data: 2012-09-12 , 10:00 Spausdinti

Garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ 75-ąjį gimtadienį antradienį, 2012 m. rugsėjo 11 d., švenčiančiam Tomui Venclovai įteikė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Pasak ministerijos, apdovanojimas poetui, vertėjui, eseistui, literatūros tyrinėtojui, publicistui T. Venclovai skirtas už kultūrų dialogo stiprinimą ir humanistinių vertybių ugdymą.

„Tokio kalibro asmenybę, kuriai įteiksime apdovanojimą, retai pasitaiko sutikti net ir šiuose namuose, kuriuose lankosi labai daug iškilių kultūros žmonių“, – prieš apdovanodamas poetą sakė A. Gelūnas

Ministras dėkojo T. Venclovai už sokratišką ironiją.

„Noriu padėkoti už sokratiškos ironijos iškėlimą. Nemanau, kad Lietuvoje turime jos labai daug. (…). Žinome, kaip baigė Sokratas – liūdnai Atėnuose, nuodų taure. Šiai dienai tas apdovanojimas nė kiek neprimena nuodų taurės, gal priešingai, ir tikėsimės, kad niekad to nebus“, – sakė A. Gelūnas.

Atsiėmęs apdovanojimą T. Venclova taip pat pasisakė apie graikų mąstytoją Sokratą. Jo teigimu, visuomenės ir mąstytojo priešprieša lieka ir labai gerose visuomenėse, ne tik totalitarinėse.

„Dažnai sakoma, kad visuomenė, dažniausiai totalitarinė, baisi, ji nužudo poetus, filosofus, muzikus – ką tik nori. Įdomiausia tai, kad Sokrato Graikijos visuomenė buvo viena iš geriausių bet kada žmonijoje egzistavusių, ir vis tiek nužudė Sokratą. Visuomenės ir mąstytojo priešprieša visada lieka, net labai gerose visuomenėse“, – atsiėmęs apdovanojimą sakė T. Venclova.

Jis taip pat išsakė savo pastebėjimą apie iškilius poetus Česlovą Milošą ir Joną Mačiulį-Maironį.

„Mėgstu literatūros ir kultūros istorijoje ieškoti keistų sutapimų. Būna labai netikėtų. Apie Č. Milošą ir Maironį: Maironis vyresnis už Č. Milošą 50 metų. Č. Milošas buvo pakrikštytas Šventybrasčio bažnyčioje 1911 metais. Maironis buvo Šventybrasčio klebonas, deja, pora metų vėliau. Jeigu ne tai, būtų ko gero pakrikštijęs Č. Milošą, o tada būtų tikrai įdomu“, – sakė T. Venclova.

Poetą pasveikino Prezidentūros, Seimo, Lenkijos ambasados atstovai, Rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.

Žilvino Pekarsko nuotr.

www.alfa.lt

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra