Po teismų karuselės muitininkas pripažintas kaltu ir atleistas iš darbo

Autorius: Data: 2011-01-06, 11:58 Spausdinti

Muitinės departamento Ryšių su visuomene sk., Valdas Kondratas

Paskutinę 2010 m. dieną Kauno teritorinės muitinės viršininko įsakymu iš tarnybos Lietuvos muitinėje buvo atleistas Kauno teritorinės muitinės Mobiliosios grupės inspektorius Valdas Kondratas. Toks sprendimas buvo priimtas įsiteisėjus Kauno apygardos teismo nuosprendžiui, kuriuo pareigūnas buvo nuteistas už korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką.

Ši istorija prasidėjo prieš dvejus su puse metų, kai Muitinės departamento Tarnybinių tyrimų (TTT) ir Specialiųjų tyrimų tarnybų (STT) pareigūnai užfiksavo, kad nuo 2008 m. kovo 28 d. iki gegužės 6 d. Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus Mobiliosios grupės poskyrio viršininkas V. Kondratas savo darbo kabinete sistemingai priėmė dovanas pinigais iš jam pavaldžių pareigūnų. T. y. V. Kondratas buvo įtariamas padaręs nusikalstamas veikas numatytas LR Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 ir 4 dalyse (kyšininkavimas).

2008 m. gruodį Kauno apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje V. Kondratui ir dar 5 jam pavaldiems Kauno teritorinės muitinės pareigūnams buvo nutrauktas nepavykus surinkti pakankamai duomenų dėl šiems pareigūnams inkriminuotų nusikalstamų veikų padarymo. Netrukus, Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro iniciatyva, šis nutarimas buvo panaikintas kaip nepagrįstas, o ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo ir papirkimo minėtiems pareigūnams atnaujintas. Į teismą pavyko perduoti tik V. Kondratą, kurio veika iš kyšininkavimo ir buvo perkvalifikuota į piktnaudžiavimą iš savanaudiškų paskatų. Likusiems 4 muitinės pareigūnams baudžiamoji byla buvo nutraukta. 2010 m. birželio 22 d. Marijampolės rajono apylinkės teismo nuosprendžiu ir V. Kondratas buvo išteisintas.

Kauno apygardos prokuroras apeliaciniu skundu paprašė išteisinamąjį nuosprendį panaikinti, priimti naują apkaltinamąjį nuosprendį ir V. Kondratą pripažinti kaltu už piktnaudžiavimą siekiant sau turtinės naudos.

2010 m. gruodžio 23 d. Kauno apygardos teismas nuosprendžiu Marijampolės rajono apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį panaikino, pripažino V. Kondratą kaltu pagal LR BK 228 str. 2 dalį ir skyrė jam laisvės atėmimą 3 metams, atidedant bausmės vykdymą 2 metams ir įpareigojant V. Kondratą per šį laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms ir konfiskuoti iš V. Kondrato nusikalstama veika įgytus 1 500 Lt.

Dėl detalesnės informacijos: kreiptis į MD Tarnybinių tyrimų tarnybos viršininką Giedrių Cininą, mob. tel. nr. 8698 05 924

Pranešimą parengė: Henrika Rukšėnienė,
Muitinės departamento Ryšių su visuomene sk., tel. 2 666 050

Sauliaus Žiūros (BFL) nuotr.

Valstybės siena , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra