Po saugomas teritorijas keliauk kitaip

Autorius: Data: 2011-10-05 , 13:17 Spausdinti

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM yra partnerė viešinimo projekte, kuris skirtas informuoti apie galimybę keliauti Lietuvos saugomose teritorijose.

Keliauti kitaip – alternatyviai, įdomiai, intriguojančiai, darnoje su gamta. Siekiama sukurti erdvę, kurioje kiekvienas galėtų rasti įvairių keliavimo būdų pasiūlymų, „gyvų pavyzdžių“. Projektas skatina saugomų teritorijų žinomumą, lankomumą, visuomenės informavimą apie gamtą tausojančio elgesio normas, eko žaliavų ir technologijų naudojimą.

Pilnas projekto pavadinimas – „Kompleksinė visuomenės informavimo ir švietimo apie saugomų teritorijų svarbą bei aplinkai palankų gyvenimo būdą programa „Keliaukime kitaip!“. Jį vykdo VšĮ „Bendruomenių santykių konsultantai“. Projekto tikslas – užtikrinti veiksmingą visuomenės informavimą ir švietimą apie saugomų teritorijų būklę bei svarbą, skatinant pasirinkti aplinkai palankų gyvenimo būdą.

Projekto „Keliauk kitaip“ komanda keliauja ir rengia reportažus apie žygių – pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, velomobiliais, vandens dviračiais ir kt. – galimybes po dar nematytas unikalias Lietuvos vietas. Projekto komanda planuoja surengti 40 ekspedicijų po Lietuvos saugomas teritorijas, gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas. Straipsnius, nuotraukas ir video reportažus galima rasti interneto svetainėje www.keliaukkitaip.lt

Projekto organizatoriai išleido EKO pasus, kuriuos galima gauti, apsilankius Lietuvos saugomo teritorijų direkcijose. EKO pase Jūs galima rasti visų Lietuvos saugomų teritorijų sąrašą su atžymų skiltimis, informaciją apie organizuojamus konkursus, eko keliautojo atmintinę ir Lietuvos saugomų teritorijų žemėlapį.

EKO pasą galite parsisiųsti:

http://www.keliaukkitaip.lt/index.php/keliauk/article/26

Projekto metu organizuojami įvairūs konkursai – „Gamtos riteris“, „Geriausio kūrinio konkursas“ (teksto, fotografijų, video ir kt.), taip pat „Geriausio gamtos garso“, „Šiukšlių šeima“, „Aš keliauju kitaip“.

Daugiau informacijos apie konkursus rasite:

http://www.keliaukkitaip.lt/index.php/keliauk/konkursai_archyvas

Klausykite „Keliauk kitaip“ reportažų radijuje „Laisvoji banga“ ir internete:

http://www.keliaukkitaip.lt/radio/

Kviečiame visus keliauti kartu, dalintis kelionių įspūdžiais, teikti pageidavimus, dalyvauti konkursuose ir kelti keliavimo kitaip bangą. Apie Lietuvos saugomas teritorijas surinkta emocinė, socialinė ir fizinė patirtis pristatoma unikaliame virtualiame EKO kelionių žemėlapyje.

Projektą „Kompleksinė visuomenės informavimo ir švietimo apie saugomų teritorijų svarbą bei aplinkai palankų gyvenimo būdą programa „Keliaukime kitaip!“ finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

www.vstt.lt

Parkai ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra