Po manęs – nors ir tvanas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Žmonių gerovę garantuoja valstybės stabilumas. Kiekvieni pertvarkymai nubloškia šalį atgal. Jeigu reformos vykdomos dėl reformų ir nežinant, kokios bus jų pasekmės, jos pakerta valstybės stabilumo pamatus. Politikai, jeigu jie politikai, turi jausti atsakomybę už savo veiksmus. Mūsų problema ta, kad Lietuvoje per 20 metų nesusiformavo profesionalių politikų karta.
 
Ir „Lietuvos žiniose“, ir kitoje žiniasklaidoje pastebėta, kad mūsų krašte į politiką neretai žengia asmenys, kurie yra arba savo specialybės autsaideriai, arba siekia politikos sąskaita pagerinti savo gerovę, o rinkėjai nesuvokia, kad vienas dalykas yra dainuoti scenoje, kitas – kokybiškai rengti įstatymus. Pagrindinė Seimo problema – nevykusių įstatymų priėmimas. Bene ryškiausias iš jų – motinystės atostogų. Kaip jo pasekmes likviduoti, reikėtų Saliamono galvos. Seime trūksta teisininkų ir ekonomistų, užtat apsčiai dainininkų ir kitokių pramogų verslo atstovų.
 
Prabėgo metai, kai dirba šis Seimas. Daugiau negu pusmetį jame siautėjo balaganinės nuotaikos. Pagaliau pavyko sustyguoti gana darnią parlamento vadovybę. Vadinasi, kai reikalas prispiria, galima ir susitarti. Manau, visose frakcijose esama mąstančių žmonių. Ir jie, užmiršę savo asmenines ambicijas, turėtų sėsti prie derybų stalo, o ne vien kaltinti vieni kitus už krizinę situaciją.
 
Dabartiniame Seime didžiausia atsakomybė už padėtį valstybėje tenka Tėvynės sąjungai–Lietuvos krikščionims demokratams (TS–LKD), Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) ir „tvarkiečiams“. Jie turėtų pagaliau suvokti (juk jie Seime turi absoliučią daugumą) atsakomybę už krašto likimą ir suprasti, kad neįmanoma sudaryti stabilios Vyriausybės be TS–LDP. Negi socialdemokratai tiki, kad, persiviliojus iš dabartinės koalicijos visokias prielipas prie dabartinės opozicijos, įmanoma veiksminga Vyriausybė?
 
Pakanka pasiskaityti Liberalų sąjūdžio programą, kad suvoktum, kas tai per paukščiai. Kaip jie traukia žemyn dabartinę Vyriausybę, taip trauks ir bet kurią kitą. Kyla klausimas: ką bendro turi konservatoriai–krikščionys demokratai su Eligijaus Masiulio kompanija? Lygiai to paties klauskime ir socialdemokratų, kas juos sieja su XIX amžiaus laukinio kapitalizmo adeptais, nebent neprincipingumas ir žūtbūtinis noras būti ministrais.
 
Senovės graikai sugalvojo terminą „plutokratija“ – pinigų valdžia, nepaisant to, kaip tie pinigai įgyjami. Svarbiausias gyvenimo tikslas – biologinių poreikių tenkinimas, nepaisant kitų gyventojų interesų (tegu kiti skursta, badauja, gyvena iš išmaldos). Dabartinė valdžia linksta į tą pusę. Pakanka išanalizuoti Liberalų sąjūdžio programą. Istorijos pamokos vienareikšmės: valstybių, kurių absoliuti gyventojų dauguma skursta, likimas tragiškas.
 
Agentūros INNA nuotr.
 
www.alfa.lt
 
Nuotraukoje: Prof. hum. m. habil. dr. B. Genzelis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra