Po kelionės vandenynais – į varžybas Trakų ežeruose

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus jachtklubo buriuotojai šeštadienį, savo būstinėje Trakuose, prie Galvės ežero, surengę sezono ir pirmųjų varžybų atidarymo iškilmes, linkėjo „Gero vėjo“ ir „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviams, kurie dabar plaukia jachta „Ambersail“.
 
Dalijosi kelionės vandenynu įspūdžiais
Buriavimo sezoną pradėjo tik trylika įgulų, nors Trakų „Žalgirio“ jachtklube glaudžiasi virš pusšimčio vilniečiams priklausančių jachtų. Tarp regatos dalyvių nebuvo keturių buriuotojų, kurie dabar plaukia jachta „Ambersail“, vadovaujamai vilniečio kapitono Lino Baublio.
Ruošdamiesi varžyboms „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai, kurie jau sugrįžo po kelionės, pasakojo įspūdžius. „Vėtros“ įgulos narys Julius Maseiva, plaukęs pirmojo etapo metu, teigia, kad juos labiausiai vargino drėgmė ir šaltas oras, o Arvydas Miškūnas pasakojo apie įspūdingus vaizdus naktį, mėnesienos metu, apie plaukiant sužvejotas žuvis, malonų įspūdį paliko įgulos narių draugiškumas. L. Baublys plaukęs ir kitų etapų metu atsivežė į Lietuvą akmenų iš garsiojo Horno iškyšulio. Vieną akmenį padovanojo Vilniaus jachtų klubui. Vilniečiai buriuotojai Stanislovas Butkevičius, Saulius Šukaitis, Algirdas Umbrasas ir Aidas Pivoriūnas taip pat taps istorinės odisėjos dalyviais. Jie plauks su paskutinio etapo įgula ir jachtą „Ambersail“ atplukdys į Klaipėdą.

Kuo stipresnis vėjas – tuo smagiau
Taip teigė „Pavasario regatos“ dalyviai. Aštrių įspūdžių šiose varžybose, dėl „Fuji film“ prizų, netrūko. Siautė stiprus gūsingas vėjas. Starto metu vėjo gūsiai jachtas vertė ant šono ir buriuotojams reikėjo didelių pastangų ir patyrimo, jas valdyti tokios vėtros metu. Neatsitiktinai „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai tikino, kad vandenyne plaukti buvo lengviau, nors ten siaučia kelis kart stipresnis vėjas, bet pastovios krypties, o Trakų ežeruose, vėjas sūkuriuojantis tarp salų, blaško bures iš visų pusių. Todėl po varžybų buriuotojai neslėpė, kad labai pavargo, bet vis dėlto džiūgavo, kad tokio „gero“ vėjo retai pasitaiko.
Kadangi dažnai prizines vietas iškovojančios jachtos „Vėtra“ kapitonas Linas Baublys ir šios įgulos narys Audrius Macevičius regatoje nedalyvavo, todėl greitaeigių jachtų grupėje konkurentų nugalėti buvo mažiau. Čempionais tapo ir pagrindinį „Fuji film“ prizą iškovojo jachtos „Vasara“ įgula, vadovaujama kapitono, „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyvio Algirdo Žižio, kartu su juo plaukė sūnus, taip pat istorinės odisėjos dalyvis, Tadas Žižys, Audronė Ridikienė, jos sūnus Ričardas Ridikas ir Martinas Volkovickis. „Vasaros“ įgula 8,4 jūrmylių distanciją įveikė per 1 val. 49 min.
Vidutinio greičio jachtų grupėje pirmąją vietą iškovojo jachtos „Centilla“ įgula, vadovaujama kapitono Dariaus Rudzevičiaus.
Lėčiau plaukiančių jachtų grupėje pirmoji vieta atiteko, kaip ir praėjusių metų „Pavasario regatoje“, jachtos „Taip“ įgulai. Kapitonas Saulius Sabaliauskas.
Varžybose rungėsi 54 buriuotojai, iš jų 5 jauniai. Jėgas išbandė ir jachta „Vilnia“ plaukusios trys merginos: Karolė Virbickaitė, Karolina Racytė ir Asta Kybartaitė. Penktąją vietą iškovojusios merginų įgulos kapitonė K. Virbickaitė prisipažino, kad siaučiant stipriam vėjui pritrūko vyriškos jėgos.

Bus daug varžybų
Gražiai sezoną pradėję buriuotojai Trakų ežeruose gaudys vėją visą vasarą. Birželio mėnesio pradžioje jie rungtyniaus tradicinėje regatoje dėl Vilniaus miesto mero taurės.
Birželio mėnesį bus surengta ir tradicinė „Joninių regata“, kurioje būna gausiausias dalyvių skaičius. Regatos dalyviai startavę vakare, finišuoja sekančios dienos rytą, praleidę romantišką naktį Trakų ežeruose. Vilniaus buriuotojai paįvairindami poilsį ir mokydami jaunuosius pasekėjus, Trakų ežeruose surengs per dešimt regatų. Nuotaikingas buriavimo sezonas tęsis iki vėlyvo rudens.

Autoriaus nuotr.

Nuotraukose:


1. Stiprus ir gūsingas vėjas vertė regatos dalyvius sutelkti visas jėgas.
2. Jachtos „Joga“ įgulos nariai „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai (iš kairės): S Butkevičius, D. Zuokas, A. Miškūnas ir S. Rasimavičius.
3. Greitaeigių jachtų grupėje čempionais tapo ir pagrindinį „Fuji film“ prizą laimėjo „Vasaros“ jachtos įgula.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra