Plungėje prasidėjo M. Oginskio festivalis

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šeštadienį (2010 08 28) Plungėje prasidėjo 5-asis tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, bemaž visą mėnesį kviesiantis į šį Žemaitijos miestą ne tik pasiklausyti profesionaliai atliekamos muzikos, bet ir pasigrožėti puoselėjamais grafo M. Oginskio dvaro rūmais.
 
Festivalis šeštadienio popietę prasidėjo M. Oginskio dvaro žirgyne – čia skambėjo Liudvigo van Bethoveno 9-oji simfonija. Didingą kūrinį, kurio finalas yra tapęs Europos Sąjungos himnu, atliko Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, vadovaujamas prof. Juozo Domarko, solistai Asta Krikščiūnaitė, Rita Novikaitė, Merūnas Vitulskis ir Liudas Mikalauskas, Kauno valstybinis choras.
 
Festivalyje suplanuotas ne vienas intriguojantis garsių kolektyvų koncertas. Rugsėjo 5 dieną M. Oginskio festivalis Plungėje kvies pasiklausyti svečių iš Latvijos – kamerinio orkestro „Sinfonietta Ryga“ ir žinomo altininko Maksimo Rysanovo virtuoziškumo.
 
Rugsėjo 11 dieną Plungėje rengiamas Lietuvos jaunimo orkestrų iškilmingas koncertas, skirtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo 135-mečiui (būsimasis dailininkas ir kompozitorius Plungėje mokėsi ir grojo grafo M. Oginskio suburtame orkestre).
 
Proginiame koncerte dalyvaus Žemaitijos muzikos ir meno mokyklų jungtinis styginių orkestras su programa „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“, taip pat M. Oginskio festivalio simfoninis orkestras, kuriam diriguos maestro Stasys Domarkas ir jaunasis jo kolega Modestas Barkauskas. Skambės lietuvių ir Vakarų Europos klasikų kūriniai, operų ir operečių arijos.
 
Rugsėjo 15 dieną Plungėje viešės Lietuvos kamerinis orkestras ir smuikininkas Sergejus Krylovas.
 
Kituose festivalio koncertuose bus progos išgirsti Naujų idėjų kamerinį orkestrą, Kauno miesto simfoninį orkestrą su žinomais jaunaisiais solistais Ona Kolobovaite ir L. Mikalausku.
 
M. Oginskio tarptautinį festivalį lydi mokslinės konferencijos ir dailės parodos iš Lenkijos, Vokietijos muziejų ir Žemaičių dailės muziejaus rinkinių.
 
www.lrt.lt

S. Narkaus nuotr.
 
Nuotraukoje: Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis prie grafo M. Oginskio dvaro rūmų sukviečia nemažai žiūrovų

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra