Plati lietuvių kultūros ir meno panorama – festivalyje „Vilnius Gdanske“

Autorius: Data: 2015-09-03 , 10:01 Spausdinti

Festivalis „Vilnius Gdanske“, pasak jo organizatorių, yra puikaus kultūrų dialogo sinonimas, nuostabus Lietuvos ir Lenkijos menininkų kūrybingo bendradarbiavimo pavyzdys.

Rugsėjo 3 d. šiuolaikinio meno centre „Laznia“ atidaroma menotyrininkės dr. Ramintos Jurėnaitės kuruota paroda „Šiaip mene aš – drąsus“. Parodoje, kuri veiks iki lapkričio 1 d., pristatomi naujausi Lino Jablonskio, Evaldo Janso, Jono Jurciko, Andriaus Kviliūno darbai.

Rugsėjo 4 d. Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 25-ųjų metinių proga ką tik „Solidarumo“ judėjimo gimimo metines atšventusiame Gdanske bus parodytas jaunosios kartos režisierės Giedrės Žickytės filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, anksčiau su pasisekimu rodytas Varšuvos ir Krokuvos kino festivaliuose.

Rugsėjo 5 d. Gdansko gyventojams ir svečiams bus pristatytas lenkų kalba pasirodęs Kristinos Sabaliauskaitės romanas „Silva rerum“. Romaną tiesiog nuostabiai į lenkų kalbą išvertė Izabela Korybut-Daszkiewicz, o išleido viena žinomiausių ir seniausių Lenkijoje „Znak“ leidykla, leidusi Česlovo Milošo, Vislavos Šymborskos ir kitų Nobelio premijos laureatų kūrinius. Susitikimą su Kristina Sabaliauskaite ves vienas žymiausių Lenkijoje rašytojų Pawelas Huelle, kurio kūriniai yra prieinami ir lietuvių kalba.

Jau dvyliktą kartą vykstančiame tarp Gdansko gyventojų itin populiariame festivalyje taip pat bus pristatyta lietuvių liaudies, roko ir populiarioji muzika. Didžiausią klausytojų skaičių kiekvienais metais pritraukia bendras lietuvių ir lenkų atlikėjų projektas „Free Culture Vilnius– Gdansk“, kuriame šiais metais pasirodys ir Petras Vyšniauskas.

Festivalio metu taip pat bus galima apsilankyti Vilniaus teatrui „Lėlė“ bei Vilniaus architektūrai skirtose parodose.

Festivalio „Vilnius Gdanske“ organizatoriai yra Vilniaus ir Gdansko miestų savivaldybės, LR garbės konsulas Gdanske, LR kultūros atašė Lenkijoje.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia:

Program festiwalu

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/dni-wilna-w-gdansku-spotkanie-z-litewska-pisarka-kristina,3497583,art,t,id,tm.html

https://www.facebook.com/WilnowGdansku

http://tvpkultura.tvp.pl/21319924/program-wystawienniczy-w-ramach-wilna-w-gdansku

Rasa Rimickaitė

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje

Nuotraukos autorius: Festiwal „Wilno-Gdansk“

Lietuva - LenkijaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com