Planuojama parengti pirmąjį baltarusių-lietuvių kalbų žodyną

Autorius: Data: 2012-09-27 , 15:06 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 27 d. Lietuvos Vyriausybė kartu su Lietuvos ambasada Baltarusijoje nusprendė bendromis pastangomis parengti pirmąjį baltarusių-lietuvių kalbos žodyną, kuris galėtų tapti baltarusių pažinties su Lietuva pradžia.

Internetinį žodyną sudarys apie 15 tūkst. baltarusių kalbos žodžių su lietuvių kalbos atitikmenimis. Jame taip pat bus pateikiami būdingiausi antraštinių žodžių vartosenos pavyzdžiai, gramatinė bei stilistinė informacija. Žodyną planuojama užbaigti 2014 m.

Dvikalbis baltarusių-lietuvių kalbų žodynas bus naudingas Lietuvos baltarusių bendruomenei ir Baltarusijoje gyvenantiems lietuviams, taip pat abiejų šalių filologams, vertėjams bei visiems, kas domisi šalių kultūra, istorija ir tradicijomis.

Baltarusiai yra trečia pagal dydį tautinė mažuma Lietuvoje (po lenkų ir rusų), todėl žodyno pagalba mokyklose bus lengviau mokyti ir mokytis perprasti lietuvių kalbos subtilybes ir ypatumus.

Baltarusių-lietuvių kalbų kontaktai buvo intensyviai tyrinėjami XX a. 8–9 dešimtmetyje, tačiau iki šiol nėra išleista profesionalių vadovėlių ir žodynų kurie prisidėtų prie efektyvaus kalbų mokymosi.

Spaudos tarnyba

Vyriausybė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra