Planuojama, kad artimiausiais metais Vilniuje bus 1000 slaugos lovų

Autorius: Data: 2012-12-19 , 14:19 Spausdinti

Vilniaus miesto taryba 2012 m. gruodžio 19 d. svarstė Vyresnio amžiaus asmenų priežiūros 2012–2020 metų strategijos veiksmų planą, kuriame numatytos gairės, kaip iki 2020 metų užtikrinti slaugos ir globos paslaugų prieinamumą ir naują kokybę Vilniaus mieste.

Dokumente numatytos priemonės, kaip pasiekti, kad iki 2015 metų slaugos lovų Vilniuje skaičius užaugtų iki 1000 (šiuo metu yra apie 690), per 8 metus daugėtų paslaugų gavėjų globos namuose iki 10 proc. kasmet, kaip kasmet po 10 proc. daugiau asmenų gautų reikiamą lankomąją priežiūrą ir 20 proc. daugiau ligonių kasmet gautų slaugos paslaugas namuose.

Žmonių, kuriems reikalinga ilgalaikė priežiūra, daugėja, o valstybė ir visuomenė turi jausti ypač didelę atsakomybę už pagalbą tokiems asmenims ir jų teisių apsaugą. Taip pat akivaizdu, kad turi didėti paties asmens ir šeimos indėlis į slaugos ir globos paslaugų finansavimą. Reikia sukurti naują konsoliduotą finansavimo modelį, kuriame dalyvautų valstybė, privalomojo sveikatos draudimo fondas, asmuo bei jo šeima ir savivaldybė, taip pat plėsti paslaugų prieinamumą ir apimtis“, – sakė miesto Tarybos Slaugos ir globos reikalų komisijos pirmininkė Rūta Vanagaitė.

Planuojama, 6 miesto dalyse įsteigti naujus dienos centrus, taip pat numatomos permainos Nakvynės namuose – įsteigti naujus iki 100 vietų Nakvynės namus žiemos sezonui, vieną iš slaugos ligoninių pertvarkyti į municipalinius 200 vietų slaugos namus. Taip pat užtikrinti, kad mieste veiktų 2-3 hospisai, o statant naujus korpusus prie esamų ligoninių, pritaikyti juos slaugai, taip pat steigti atskiras paliatyvios slaugos palatas.

Pasak R.Vanagaitės, svarbu pasiekti, kad savivaldybės pačios galėtų ir organizuoti, ir kontroliuoti savo teritorijoje teikiamų paslaugų kokybę – kad slaugos ir globos asmens namuose organizavimo funkcijos būtų perduotos savivaldybių žinion.

Dokumente numatytos priemonės, kaip integruoti iki šiol atskirai funkcionavusias globos ir slaugos paslaugas, stiprinti kontrolės mechanizmą, didinti dienos globos paslaugų ir globos modelių įvairovę, pritraukiant naujų teikėjų iš privataus sektoriaus, taip pat ir užsienio investuotojus.

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt

T. Lukošiaus (BFL) nuotr.

Nuotraukoje: R. Vanagaitė

Vilnius , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra