Plakatų paroda „Raidės iš miesto, žodžiai į miestą“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. vasario 10 d. (trečiadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) bus atidaroma plakatų paroda „Raidės iš miesto, žodžiai į miestą“.
 
Paroda, surengta įgyvendinus Vilniaus dailės akademijos projektą, skirtą priminti visuomenei unikalaus Vilniaus senamiesčio pažeidžiamumą, veiks iki šių metų kovo 12 d.
 
Šio projekto, kuriam 2009 m. buvo suteiktas Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos patronažas bei Europos Komisijos parama ir kuris buvo programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ renginių dalis, rezultatas – 10 plakatų. Šie palakatai, sukurti  eksperimentinės tipografikos priemonėmis, 2009 m. spalio mėn. buvo iškabinti Vilniaus senamiesčio lauko stenduose.
 
Ši paroda Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje suteiks vilniečiams unikalią progą išvysti visus šiuos plakatus vienoje erdvėje.
 
Projekto autoriai tikina, kad nuo mūsų šiandieninio požiūrio į kultūros paveldą priklauso, ką paliksime ateinančioms kartoms. Subūrus tarptautinę jaunųjų dizainerių grupę iš Lietuvos ir Suomijos, kūrybinių dirbtuvių metu buvo surinkta medžiagą apie didžiausią rizikos laipsnį turinčius kultūros paveldo objektus Vilniaus senamiestyje. Apibendrinus šią medžiagą ir išgryninus bendrąsias bei individualiasias atskirų objektų problemas, buvo siekiama sukurti vizualius tipografinius pranešimus, padėsiančius atverti akis ne tik valdininkams, bet ir miesto gyventojams.
 
Projekto sumanytojai aktualizavo įsisenėjusias Vilniaus senamiesčio problemas: plastikinius langus kultūros paveldo objektuose, grafiti ant atrestauruotų senamiesčio gynybinių sienų, savavališkai įterptas eklektiškas architektūros detales į paveldosauginius objektus, savavališkus palėpių iškėlimus ant kultūros paveldo objektų stogų, papildomų aukštų pristatymą ant restauruojamų namų, naujų pastatų įterpimus, neišlaikant paveldo objekto apsaugos zonų ir daugelį kitų.
 
Parodos atidarymo metu taip pat bus pristatoma video medžiaga, nušviesianti šio projekto eigą, svarbiausias kūrybinių dirbtuvių akimirkas.
 
Laukiame apsilankant!
 
Daugiau informacijos: Milda Valančiauskienė, tel. (8 5) 210.73.42; el. pašto adresas: milda@unesco.lt, www.unesco.lt
 
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas:
 
Pirmadieniais-ketvirtadieniais – 8-17 val.

Penktadieniais – 8-16 val.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra