Pivašiūnų šventovės restauracija juda į priekį

Autorius: Data: 2011-02-04 , 10:11 Spausdinti

Rūta LANKININKAITĖ

Alytaus rajone restauruojama Pivašiūnų bažnyčia. Čia kasmet vyksta garsiausi Žolinės atlaidai, sutraukiantys šimtus tūkstančių tikinčiųjų.

Tikimasi, bažnyčia taps sanktuariumu, kuriame saugoma tūkstančiai padėkos Dievui už suteiktas malones ženklų, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Jeigu Kultūros paveldo departamentas skirs daugiau nei milijoną litų, Pivašiūnų  Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios restauravimo darbai, pradėti prieš trejus metus, bus baigti dar šiemet.

„Padaryta labai daug: atrestauruoti sienojai, pakeisti pamatai, sutvarkytas stogas, nudažyta bažnyčios išorė, varpinė, įrengtas pandusas, viduje bažnyčia perdažyta. Tuo mes labai džiaugiamės“, – kalbėjo Pivašiūnų bažnyčios klebonas Vincas Baublys.

Kai kurie bažnyčios interjero restauravimo darbai irgi jau baigti – pakeista bažnyčios sienų apdailos drobė, kuri buvo itin prastos būklės, restauruotos sienos, grindys, sakykla ir klausyklos.

Restauruojant lenktas plačių lentų lubas, buvo surasti jų ornamentinės tapybos fragmentai. Tikintieji ir bažnyčios lankytojai jau gali pasigrožėti atidengta lubų ornamentika.

Pasak restauratorių, beliko atnaujinti keturis bažnyčios altorius. Jiems restauruoti reikia daugiau nei milijono litų.

„Aš manau, kad pavyktų padaryti ir per metus. Kadangi čia vyksta restauracija, darbas užima ilgą technologinį procesą, tuo labiau, kad galėtume dirbti tik šiltu metų laiku, nes bažnyčia žiemą yra nešildoma“, – teigė valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ projekto administravimo ir techninės priežiūros vadovas Viktoras Vilkišius.

„Pivašiūnų bažnyčioje restauruojame šoninį šv. Benedikto altorių, valome vėlesnius uždažymus bronzos dažais, uždažymus aliejiniais dažais. Dabar atsidengs paslėptas auksas, kurio niekada nesimatė. Daug auksuoto dekoro detalių prarasta, bet mes jas išdrošim ir atkursim“, – tvirtino restauratorius Stanislovas Stanionis.

Pivašiūnų bažnyčia – medinio klasicizmo pavyzdys, o jos centrinio altoriaus, kuris buvo keletą kartų gražinamas be specialistų pagalbos, restauracija pareikalaus itin kruopštaus darbo, norint atkurti pirminę spalvinę gamą.

„Klasicizmui yra būdingos tokios spalvos, taip pat ir ultramarino mėlyna, kadangi ji buvo kaip fonas tiems architektūriniams elementams, kurie buvo sidabruoti ir auksuoti“, – pasakojo architektė, restauratorė Audronė Kaušinienė.

„Čia yra gausu vertingų paveikslų, altorių, taip pat unikalios autentiškos polichromijos. Tai mes galime matyti atidengtoje centrinėje rozetėje, tai galima stebėti ir dabar restauruojamame šv. Benedikto altoriuje“, – teigė Kultūros paveldo departamento vyriausioji valstybės inspektorė Dalia Krūminienė.

Bebokštė Pivašiūnų bažnyčia garsėja per gaisrus išgelbėtu stebuklingu Švč. Dievo Motinos paveikslu, kuris prieš 23 metus vainikuotas popiežiaus Jono Pauliaus antrojo dovanotomis karūnomis.

Paveikslui suteiktas Marijos Nuliūdusiųjų paguodos titulas, prie paveikslo kabo tūkstančiai votų – padėkos Dievui ženklų už Marijos užtarimu gautas malones.

LTV „Šiandien“

Klaudijaus Driskiaus nuotr.

www.lrt.lt

Nuotraukose:

1. Stebuklingas Pivašiūnų Švč. Dievo Motinos paveikslas

2. Pivašiūnų bažnyčia

3. Bažnyčios altorius

Katalikų parapijos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra