Pirmoji pavasario šventė Turgeliuose

Autorius: Data: 2017-03-08 , 15:39 Spausdinti

Pirmoji pavasario šventė Turgeliuose

Bendra Kaziuko mugės nuotrauka

Jovita STRIUKIENĖ, Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, www.voruta.lt

Baukščiai  dairos  ilgakakliai                        

Nuo  stogų  melsvi  varvekliai.

 

Jau  pravirkt  ne  vienas  bando.

Ko  jie  šįryt  išsigando?

 

Per  laukus  žygiuoja  kovas,

Išdidus  tarytum  povas.

 

Rankoje  telegrama:

Jau  pasibaigė  žiema.

Jau tradicija tapusi pirmoji pavasario šventė Kaziuko mugė kvietė pirkti, nestovėti, pinigėlių negailėti.

Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos neformaliojo ugdymo būrelio „Eko karta“ vadovė Galina Silko ir mokiniai

Sveikinimo žodžiais, linkėdami geros prekybos, šventę pradėjo gimnazijos direktorė Aušra Voverienė bei Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų vedėjas Jonas Vasiliauskas.

Į mugę atvyko Butrimonių pagrindinės mokyklos ir Vilniaus „Versmės“ katalikiškosios gimnazijos pradinių klasių mokiniai. Svečių stalai mirguliavo puošniais rankdarbiais. Mugės metu mokiniai galėjo atskleisti savo meninius, kulinarinius, matematinius sugebėjimus. Tai – kaip ir pamoka, kuri davė pirmuosius verslo pagrindus.

 

Butrimonių pagrindinės mokyklos dalyviai

Buvo smagu draugiškai sukti lietuvių liaudies ratelius. Visi buvo kaip tikra didelė graži šeimyna. Mugės metu kvietėme dalyvius pasivaržyti ir išrinkti „Kaziuką pasakorių“, „Linksmiausią Kaziuką“, „Taikliausią Kaziuką“ .

 

Iš kairės: Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, Turgelių  „Aistuvos“ gimnazijos direktorė Aušra Voverienė

Gerbiama komisija turėjo užduotį aplankyti vyresniųjų klasių mokinių medžio dirbinių parodą ir išrinkti meniškiausią, originaliausią, techniškiausią dirbinį. Mokiniams tikrai nestigo kruopštumo ruošiant parodėlę. Gal todėl, kad visad šalia kūrybiškas įkvėpėjas, mokytojas Aurimas Lingė. Dirbtuvėlės veikė ir mugės metu, norintys galėjo stebėti ir patys pabandyti prisijaukinti medį.

 

Verbų rišėja Ana Kazlovskaja

Verbų rišėja Ana Kazlovskaja tradiciškai aplankė mugę ir rikiavo savo kruopščiai surištas Vilniaus krašto verbas.

 

Iš kairės: Turgelių  „Aistuvos“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jovita Striukienė, verbų rišėja Ana Kazlovskaja, Turgelių  „Aistuvos“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Inesa Jančioraitė Tichomirova

Visi susirinkusieji čia pat vaišinosi šilta arbata ir skanavo vaflius, kuriuos kepė 2g klasės gimnazistės su savo auklėtoja Božena Maciulevičiene.

Mugė baigėsi apdovanojimais, visiems dalyviams įteikti padėkos raštai, saldžios dovanos ir vienas iš mugės atributų – saldus meduolis „Kaziuko širdis“.

 

Iš kairės: Turgelių  „Aistuvos“ gimnazijos direktorė Aušra Voverienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vyriausioji specialistė Liudmila Petrauskienė, vyresnioji specialistė Jolita Kutkaitytė, skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas

Esu labai dėkinga mokinių tėveliams, Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos administracijai, mokytojams, kurie prisijungė ir padėjo ruoštis nuostabiai šventei. Malonu, kad iš mugės lankytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir šiltą pavasarišką nuotaiką.

Turgelių  „Aistuvos“ gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai

Medžio dirbinių dirbtuvėlės, kurias įkūrė Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos technologijų vyresnysis mokytojas Aurimas Lingė

Rytų Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra