Pirmoji Lietuvos architektūrai skirta paroda Berlyne bus pristatyta Berlyno architektūros muziejaus galerijoje

Autorius: Data: 2016-05-01 , 17:38 Spausdinti

Pirmoji Lietuvos architektūrai skirta paroda Berlyne bus pristatyta Berlyno architektūros muziejaus galerijoje

Gegužės 12 d. Berlyno architektūros muziejaus galerijoje, pirmą kartą Vokietijos sostinėje bus eksponuojama paroda skirta Lietuvos architektūros istorijai „Kaunas – neatrastoji Europos modernizmo sostinė“. Parodos kuratorius architektas Gintaras Balčytis. Parodą lydės diskusijos bei Kauno architektūros gido pristatymai.

Lietuvos tarpukario architektūros parodoje „Kaunas – neatrastoji Europos modernizmo sostinė“, kuri po ekspozicijų Lietuvoje, Estijoje ir Čekijoje atvyks į prestižinę Vokietijos sostinės architektūros muziejaus galeriją, Vokietijos sostinės gyventojai bei architektūros mylėtojai bus kviečiami susipažinti su 64. moderniosios architektūros raidą Kaune 1919-1940 metais iliustruojančiais projektais. Mieste, kuriame modernizmo stiliaus pastatų atsiradimas yra tiesiogiai susijęs su išskirtiniu istoriniu įvykiu – Lietuvos laikinosios sostinės kūrimosi fenomenu,  kai vos per dvidešimtmetį buvo suformuotas naujas miesto įvaizdis, modernizmo architektūros kompleksais ir atskirais statiniais buvo koncentruotai užpildyta carinio laikotarpio Kauno urbanistinė struktūra. Lietuvos miesto plotas padidėjo 7 kartus, pastatyta virš 10 000 pastatų, tai tapo šio mieto unikalumo sąlyga Europos 20. amžiaus architektūros istorijoje.

Ir šiandienos Kaune, nepaisant vietomis įsiterpusių carinių, sovietinių ir šiuolaikinės architektūros pastatų, modernioji tarpukario architektūra diktuoja miesto urbanistinę tapatybę. Ji formuoja mūsų laikinosios sostinės istorinį ir formalųjį atpažįstamumą bei mūsų tarpukario istorijos identitetą. Ši architektūra, kuri to meto Europos architektūros istorijos kontekste išsiskiria ir yra įdomi ir tuo, kad savaip adaptuojant visuotines modernizmo idėjas, modernizmą praturtino tautiniais elementais  ir tapo ir “Modern Movement” regionalizmo pradininke.

Kaip teigia architektūros istorikė, viena iš Kauno architektūros gido autorių Jolita Kančienė: „Kauno architektūroje susipynė įvairios Vakarų Europos architektūros kryptys ir srovės, todėl miesto architektūrinis veidas yra toks savitas ir įdomus. Džiaugiuosi, kad mūsų architektūra yra įdomi pasauliui, kad mes turime ką parodyti ir apie ką diskutuoti, kai kalbame apie prieškarinės Europos architektūros identitetą.“

Parodos atidarymo metu vyks vokiškai išleisto Kauno architektūros gido (DOMPublishers, 2016) pristatymas. Birželio 9 d., LR ambasadoje Berlyne bus atidaryta Kauno modernistiniams interjerams skirta paroda, lydima podiumo diskusijos.

Parodos „Kaunas – neatrastoji Europos modernizmo sostinė“ atidarymas vyks gegužės 12 d., 19 – 21 val., Galerie des Architekturmuseums des TU Berlin, Straße des 17. Juni 152, Untergeschoss Flachbau.

Parodą galima aplankyti gegužės 17d.  – birželio 11 d., pirmadieniais – ketvirtadieniais 12-16 val.

Projekto rengėjai: Berlyno architektūros muziejaus galerija, LR kultūros atašė Vokietijoje, Kauno architektūros festivalis.

Partneriai: DOMPublishers, Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius.

Dalyvių viešnagę Berlyne remia LR Kultūros ministerija.

Nuotrauka: Gintaras Česonis. Kauno tarpukario architektūra.

Lietuva - Vokietija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra