Pirmininkaudama Lietuva sieks bendro tikslo kurti patikimą, augančią ir atvirą Europą

Autorius: Data: 2013-04-24 , 14:41 Spausdinti

Europos Sąjungai (ES) svarbiausia išlieka ekonominis augimas, finansinis stabilumas ir darbo vietų kūrimas, todėl pirmininkaudama Lietuva telks visas jėgas trims tikslams – kurti patikimą, augančią ir atvirą Europą. Tokias Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkės gaires Europos Komisijai (EK) pristatė Briuselyje 2013 m. balandžio 24 d. viešinti Lietuvos Vyriausybė.

„Europa turi išlikti patikimumo ir augimo simbolis. ES piliečių gerovė priklauso nuo patikimos finansų ir ekonominės politikos, ir iniciatyvų, kurios skatina augimą bei didina konkurencingumą. Pirmininkaudama Lietuva sieks pažangos dėl teisės aktų, kurie padėtų stiprinti ekonomiką, mažinti nedarbą, taip pat skatinti atviros ir saugios Europos bei jos kaimynystės kūrimą“, – sakė premjeras Algirdas Butkevičius. Lietuvos Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuvos pirmininkavimo sėkmė priklausys ir nuo efektyvaus bei glaudaus bendradarbiavimo su EK, kitomis ES institucijomis ir ES narėmis.

Per susitikimą su EK nariais Lietuvos ministrai pažymėjo, kad Europai būtina toliau stiprinti ekonominę ir pinigų sąjungą, įgyvendinti ekonominio valdymo reformas ir Augimo darbotvarkę. Vyriausybė laikosi nuomonės, kad naujais ekonominio augimo varikliais gali tapti iki 2014 metų sukurta vidaus energijos rinka, dėmesys inovacijoms ir didesnė eurointegracija.

Briuselyje viešintys Lietuvos Vyriausybės nariai pasidžiaugė dabar ES Tarybai pirmininkaujančios Airijos pažanga dėl daugiamečio ES biudžeto 2014–2020 metams ir vylėsi, kad birželį bus pasiektas galutinis susitarimas. Pirmininkaudama Lietuva turės siekti, kad būtų suderinti ir priimti visi teisės aktai, susiję su daugiamečiu ES biudžetu.

Susitikimo metu buvo aptarti ir santykiai su ES Rytų partnerėmis. Lietuvos Vyriausybė pabrėžė, kad Rytų partnerystei antrasis šių metų pusmetis bus itin svarbus, o trečiasis ES ir Rytų partnerystės šalių viršūnių susitikimas, kuris lapkritį vyks Vilniuje, gali atnešti apčiuopiamų rezultatų.

Šio Ministro Pirmininko ir 10 Vyriausybės narių vizito į Briuselį tikslas – ES institucijų vadovams pristatyti Lietuvos pirmininkavimo tikslus. Lietuvos ministrų kabineto nariai šiandien taip pat susitiks su Europos Parlamento pirmininku Martinu Šulcu ir Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu Van Rompuy.

Su A. Butkevičiumi Briuselyje lankosi sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, kultūros ministras Šarūnas Birutis, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, finansų ministras Rimantas Šadžius.

Lietuva pradės pirmininkauti ES Tarybai liepos 1 dieną.

Spaudos tarnyba

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra