Pirmininkaudama ESBO, Lietuva glaudžiai bendradarbiaus su organizacijos institucijomis, sakė užsienio reikalų ministras

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pirmininkaudama Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais, Lietuva pasirengusi glaudžiai bendradarbiauti su organizacijos Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuru (ODIHR) ir atstove žiniasklaidos laisvei Dunja Mijatovič.
 
Tai Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pareiškė susitikimuose su D. Mijatovič ir ODIHR direktoriumi Janezu Lenarčičiumi Altanoje 2010 m. gruodžio 2 dieną.
 
„Palaikome ODIHR darbą stebint šalių narių įsipareigojimų žmogiškojoje dimensijoje įgyvendinimą ir teikiant joms reikiamą pagalbą“, – sakė ministras, kuris Lietuvos Prezidentės vadovaujamos delegacijos sudėtyje dalyvauja ESBO šalių narių vadovų susitikime Astanoje.
 
J. Lenarčičius supažindino ministrą su ODIHR pasirengimu stebėti artėjančius Baltarusijos prezidento rinkimus. Susitikime taip pat aptartas Lietuvos kaip ESBO pirmininkės bendradarbiavimas su ODIHR žmogaus teisių ir demokratinių institucijų srityse, galimi iššūkiai rinkimų stebėjimo procesuose, Lietuvos veiklos kryptys ESBO žmogiškajame matmenyje.
 
Pirmininkavimo ESBO metu Lietuva ketina skirti ypatingą dėmesį žiniasklaidos laisvės, nacionalinių žmogaus teisių institucijų stiprinimo ir tolerancijos ugdymo klausimams.
 
J. Lenarčičius konsensuso pagrindu ODIHR vadovu trejų metų kadencijai išrinktas 2008 metų liepos 1 dieną. Nauji biuro direktoriaus rinkimai vyks Lietuvos pirmininkavimo ESBO metais.
 
Ministras su ESBO atstove žiniasklaidos laisvei aptarė konkretų bendradarbiavimą Lietuvai stojus prie ESBO vairo ir svarbiausius kitų metų darbus žiniasklaidos laisvės srityje: saviraiškos laisvės ir pliuralizmo skatinimą naujojoje žiniasklaidoje ir internete, žurnalistų saugumo didinimą ESBO regione.
 
Užsienio reikalų ministras išsakė tvirtą paramą ESBO atstovės žiniasklaidos laisvei vykdomai veiklai.
 
ESBO šalių narių vadovų susitikimas Kazachstano sostinėje Astanoje vyko gruodžio 1-2 dienomis.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: A. Ažubalis Prezidentės delegacijos sudėtyje dalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių narių vadovų susitikime Kazachstano sostinėje Astanoje. 2011 metų sausio 1 dieną Lietuva pradės pirmininkavimą ESBO

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra