Pirmąjį žiemos savaitgalį Lietuvoje pražys „Aguonėlė“

Autorius: Data: 2016-12-01 , 10:47 Spausdinti

Pirmąjį žiemos savaitgalį Lietuvoje pražys „Aguonėlė“

Lietuvos vaikų ir moksleivių festivalis „Aguonėlė“.LNKC nuotr.

Lietuvos vaikų ir moksleivių festivalis „Aguonėlė“ žiemą pasitinka šokio siautuliu: su jaunatviška energija ir entuziazmu po ketverių metų grįžęs, per 3000 jaunųjų šokėjų iš visos Lietuvos subūręs festivalis jau šį savaitgalį kvies į finalinius turus, kuriuose varžysis geriausios moksleivių liaudiškų šokių grupės, studijos bei ansambliai.

Liaudies šokius mėgstančius Lietuvos moksleivius vienijančios šventės regioniniai turai vyko visą lapkritį – per šimtą liaudiškų šokių grupių varžėsi Kuršėnuose, Marijampolėje, Kretingoje ir Panevėžyje. Geriausiai pasirodę kolektyvai atrinkti į nacionalinį turą, vyksiantį gruodžio 10–11 d. Prienuose, o net vienuolika šokių studijų ir penki šokių ansambliai, parengę originaliausias menines programas, savo jėgas išbandys jau šį savaitgalį, gruodžio 3–4 d., Radviliškio kultūros centre.

Kolektyvus, atsižvelgus į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertins profesionali Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija. Dalyviai bus apdovanoti konkurso padėkos raštais, nugalėtojai – diplomais, o laureatai – piniginėmis premijomis. Neliks nepastebėtas ir vadovų profesionalumas bei darbštumas – renginio metu bus renkamas kūrybiškiausias kolektyvo vadovas.

Gražių ir kilnių tikslų – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, skatinti kurtis naujus kolektyvus – vedamas Lietuvos nacionalinis kultūros centras vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių ir šokių studijų konkursinį festivalį rengia jau 40 metų. Iš trapaus lietuvių liaudies ratelio „Aguonėlė“ išaugęs margaraštis lietuvių liaudies sceninis šokis pražydo pačiomis įvairiausiomis formomis dalyvių programose bei varžytuvių nuotaikoje.

Živilė Adomaitienė, LNKC Choreografijos poskyrio vadovė

KultūraKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra