Pirmą kartą visa Lietuva šoks kartu!

Autorius: Data: 2015-09-10 , 14:19 Spausdinti


Smagi, nuotaikinga, unikali etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ jau rugsėjo 19 d. 17 val. kviečia Lietuvos žmones drauge mokytis tradicinių šokių, šokti juos, kartu dainuoti liaudies dainas ir muzikuoti.

Įprasta, kad mes, Lietuvos žmonės, garsinamės kaip Dainų šalies atstovai. To neigti nereikėtų. Bet ar nesame paveldėję kitų vertingų tradicijų, kad ir puikių šokių? Ar nesižavime paprastu jų grožiu, smagumu ir galimybe kiekvienam atskleisti savo individualybę? Ar nesame pajutę, kokį džiaugsmą, energijos, gyvybingumo pliūpsnį jie teikia, kai prisijungiame prie šokančiųjų rato, kaip atsigauna dvasia ir kūnas, kaip smagu šokti poroje, jausti judesių darną?

Išaukštinti šokį – toks Lietuvos liaudies kultūros centro sumanytos akcijos tikslas. Pastaraisiais metais visuomenėje liaudies šokio pomėgis pastebimai auga, vyksta vakaronės, buriasi šokių klubai, kur jauni ir vyresni žmonės smagiai leidžia laisvalaikį, kuria šventinę nuotaiką, bendrauja. Taigi belieka šiam tikslui sutelkti visas pajėgas.

Renginio sumanytojai įsitikinę, kad nesudėtingi ir tikrai smagūs mūsų liaudies šokiai gali vienam vyksmui sutelkti didelį būrį žmonių, juos vienyti, stiprinti savos kultūrinės tapatybės pajautą. Prie šios idėjos įgyvendinimo prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mėgėjų meno kolektyvų, pavienių asmenų. Visų jų dėka šokių šventės vyks aikštėse, kiemuose, salėse, gamtoje ir kitose visuomenei atvirose erdvėse. Didesni akcijos renginiai bus surengti etnografinių regionų centruose ar kituose miestuose: Aukštaitijos regiono – Panevėžio Laisvės aikštėje, Dzūkijos regiono – Druskininkų Pramogų aikštėje, Mažosios Lietuvos krašto – Klaipėdos savivaldybės etnokultūros centro kiemelyje, Sūduvos regiono – Marijampolės Jono Basanavičiaus aikštėje, Žemaitijos regiono – Telšių Turgaus aikštėje. Visa Lietuva šoks aukštaitiškąjį „Malūnėlį“, suvalkietiškąjį „Šyvį“, dzūkiškąjį „Sukčių“, mažlietuviškąjį „Dustarą“, žemaitiškąjį „Gyvaterį“, visiems žinomą „Ant kalno karklai“ ir kitus tradicinius šokius. Akcija taps ir svarbiu Etnografinių regionų metų įvykiu, padėsiančiu atskleisti regionų tradicinės kultūros ypatumus.

Vilniuje akcijos renginys papuoš Tautų mugę – sostinės gyventojai ir svečiai tradicinių šokių mokysis Gedimino prospekte prie Vinco Kudirkos aikštės. Nuo 17.30 val. renginys bus tiesiogiai transliuojamas per LRT kanalą „Kultūra“, tad kiekvienas panorėjęs galės ne tik žiūrėti, bet ir šokti savo namuose ar kieme.

Akcijos iniciatorius ir rengėjas – Lietuvos liaudies kultūros centras, partneriai: asociacija „Šventė visiems“, Aukštaičių kultūros draugija, Druskininkų kultūros centras, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras, Marijampolės kultūros centras, Telšių rajono savivaldybės kultūros centras. Finansinę paramą skyrė Lietuvos kultūros taryba, informacinis rėmėjas – LRT.

Daugiau informacijos:

Loreta Sungailienė, tel. (8 5) 262 5958, el. p. l.mukaite@llkc.lt

Audronė Vakarinienė, tel. (8 5) 212 0570, el. p. folkloras@llkc.lt

 

Kultūros informacijos poskyris

Eglė Ladigienė, tel. (8 5) 261 4763

LLKC archyvo nuotr.

KultūraKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra