Pirmą kartą Lietuvoje rengiama Richardo Wagnerio savaitė

Autorius: Data: 2013-04-05 , 13:59 Spausdinti

Šiais metais muzikos pasaulis mini genialaus operų kompozitoriaus Richardo Wagnerio 200–ąsias gimimo metines – 2013–ieji UNESCO paskelbti R. Wagnerio metais. Ta proga pagrindinė Lietuvos muzikos teatro scena, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, 2013 m. balandžio 19–26 d. rengia Richardo Wagnerio (1813–1883) savaitę. Lietuvoje tai pirmasis tokio pobūdžio renginys, skirtas šio visame pasaulyje garbinamo kompozitoriaus kūrybai.

Šventinės savaitės metu bus parodytos visos trys LNOBT repertuare esančios R. Wagnerio operos – „Valkirija“, „Skrajojantis olandas“, „Lohengrinas“ – bei baletas „Tristanas ir Izolda“ pagal to paties pavadinimo operos muziką ir kitus kompozitoriaus kūrinius.

Pasak teatro vadovo Gintauto Kėvišo: „Tiek Wagnerio muzikos Lietuvos operos scenoje iki šiol dar nėra buvę. Wagnerio savaitei prireiks didžiulių išteklių, nes ketiname šią sukaktį paminėti svariai, dalyvaujant ir mūsų svetur dainuojantiems solistams.“

Spektaklius diriguos Modestas Pitrėnas („Tristanas ir Izolda“, „Valkirija“), Martynas Staškus („Skrajojantis olandas“) ir LNOBT Muzikos vadovas Robertas Šervenikas („Lohengrinas“). Dainuos iškiliausi Lietuvos ir kviestiniai solistai: Sandra Janušaitė, Kristian Benedikt, Sigutė Stonytė, Egidijus Dauskurdis, Laima Jonutytė, Audrius Rubežius ir kiti solistai.

Specialiai iš Vokietijos į Richardo Wagnerio savaitę atvyksta lietuvių bosas-baritonas Almas Švilpa – jis dainuos Votaną „Valkirijoje“ ir Olandą „Skrajojančiame olande“. „Valkiriją“ papuoš šio pastatymo premjeroje 2007 m. pirmosios lietuviškos Brunhildos vaidmenį sukūrusi Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus.

Krzysztofo Pastoro sukurtą baletą „Tristanas ir Izolda“ šoks LNOBT baleto žvaigždynas: Inga Cibulskytė, Marius Miliauskas (pirmą kartą Karalius Markas), Olga Konošenko, Martynas Rimeikis, Anastasija Čumakova, Stanislav Semianiura (pirmą kartą Morholtas) ir kiti. Tristano vaidmenį atliks Pawel Koncewoj (Lenkija). Dainuos Sigutė Stonytė.

Richardo Wagnerio savaitė – tai ir puiki proga išvysti skirtingus spektaklius: kaip įvairiai galima statyti R. Wagnerio operas.

Vieno iš Lietuvos teatro lyderių, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus sukurtas „Valkirijos“ pastatymas (tapęs ir jo pirmu operos darbu Lietuvoje) žaidžia simboliais, itin tampriai suaugęs su mįslingomis R. Wagnerio operos reikšmėmis. Režisieriaus talkininkai – sūnus scenografas Marius Nekrošius ir žmona kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva.

Pasaulines Wagnerio inscenizavimo tendencijas atstovauja garsios amerikiečių režisierės Francescos Zambello sukurtas „Skrajojančio olando“ pastatymas. Šis išgrynintas, sodrių „vagneriškų“ spalvų spektaklis (dailininkė Alison Chitty, šviesų dailininkas Rickas Fischeris) 2004 m. buvo perkeltas iš Bordo teatro Prancūzijoje jau kaip plačiai išgarsėjęs pastatymas.

Naujausias iš spektaklių – tik ką premjeros sulaukęs latvių režisieriaus Andrejo Žagaro sukurtas „Lohengrinas“ – atveria baltiškąsias R. Wagnerio inscenizavimo spalvas: spektaklyje tarsi išblukusioje kino juostoje veikia XX a. vidurio personažai, galbūt galėję gyventi prie Vilniaus katedros (Vilnius ir katedra įkvėpė latvių statytojus), o jų aistros „skamba“ itin šiuolaikiškai. Spektaklio scenografas Reinis Suhanovas, kostiumų dailininkė Kristine Pasternaka.

Pirmą kartą Lietuvoje rengiama Richardo Wagnerio savaitė taps ryškiu lietuvišku akcentu minint pasaulinius kompozitoriaus metus. Publikai priartėti prie R. Wagnerio padės ir prieš kiekvieną spektaklį teatro Raudonojoje fojė rengiami susitikimai su statytojais bei paskaitos apie kompozitorių ir jo kūrinius.

Bernardinai.lt

swide.com nuotr.

Uncategorized , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra