„Piligrimystės vietos Lietuvoje“

Autorius: Data: 2012-11-03 , 17:08 Spausdinti

„Piligrimystės vietos Lietuvoje“

Renata ŽIŪKAITĖ

Lietuvos Piligrimų Bendrija pirmą kartą išleido dokumentinį filmą „Piligrimystės vietos Lietuvoje“. Šiame filme apžvelgiamos pagrindinės Lietuvos krikščioniškos piligrimystės vietos. Renata Žiūkaitė kalbina Lietuvos Piligrimų Bendrijos pirmininką – Darių Liutiką.

Kaip kilo idėja išleisti tokio pobūdžio filmą ir kodėl pasirinktos būtent šios piligrimystės vietos?

Darius Liutikas: Džiaugiuosi, galėdamas pristatyti Lietuvos Piligrimų Bendrijos projektą- šią vasarą išleistą filmą- Piligrimystės vietos Lietuvoje. Trumpai noriu pristatyti kaip kilo idėja išleisti šį filmą. Lietuvos Piligrimų Bendrijos tikslas yra skatinti piligrimines keliones, pažinti Lietuvos ir užsienio šventąsias vietas. Pamatėme, kad yra trūkumas piligrimystės vietų pažinimo. Kai kurių momentų Lietuvos piligrimai nežino. Toks trūkumas šventų vietų pažinimo ir istorijos yra taip pat ir užsienio piligrimų, kurie keliauja į Lietuvą ir mažai turi informacijos apie Lietuvos šventąsias vietas, dauguma užsienio piligrimų aplanko tiktai Vilniaus ar Kauno šventoves. Filme yra pristatomos vietos ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kitose šalies vietose. Filme pasirinktos pagrindinės vietos Lietuvoje- tai yra: Kryžių kalnas, Šiluva, Aušros Vartai ir Vilniaus Arkikatedra, kurios turi tarptautinę reikšmę ir piligrimai į šias vietas keliauja iš visų krikščioniškų šalių. Kitos vietos- nacionalinės piligrimų vietos Lietuvoje, bet į jas keliauja taip pat nemažai piligrimų iš užsienio šalių. Mes, kaip Lietuvos Piligrimų Bendrija matėme, kad Lietuvos piligrimams ir užsienio piligrimams, kurie nori atvykti į Lietuvą, trūksta informacijos apie šventąsias vietas ir tokio filmo, kur būtų sudėtos ir papasakotos piligrimystės vietų istorijos. Tai yra pirmas tokio pobūdžio filmas Lietuvoje. Svarbu paminėti, kad filmas yra išleistas ir lietuvių kalba, tačiau filmo titrai yra anglų, italų ir lenkų kalbomis. Tai yra galimybė piligrimams iš daugumos Europos šalių, ypač iš krikščioniškų, katalikiškų kraštų- kaip Lenkijos, Italijos labiau pažinti Lietuvos piligrimystės vietas ir susipažinti su tų vietų istorija, lankymo tradicijomis. Jiems besilankant Lietuvoje, besilankant pvz. Vilniaus šventovėse įsigijus šį filmą DVD formate galbūt kils noras aplankyti ir kitas Lietuvos šventoves.

Ką naujo Lietuvos ar užsienio šalių piligrimai gali sužinoti, peržiūrėję šį filmą?

Darius Liutikas: Iš tikrųjų filme pristatomos Lietuvos piligrimystės vietų istorijos, kodėl kilo tradicija lankyti šias piligrimystės vietas, kuo didžiuojasi šios piligrimystės vietos ir koks yra išorinis piligrimų tikslas- ką jie siekia aplankyti tose piligrimystės vietose. Galime susipažinti su šiais momentais, taip pat filmo įvade bendrai pristatoma piligrimystės prasmė ir esmė, kodėl mes keliaujame į šventąsias vietas. Filme taip pat randame informacijos apie piligrimines keliones, piligriminius žygius kaip tradicinį piligrimų žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą, kuris vyksta kiekvienais metais. Taip pat pristatoma ir daugiau piligrimystės vietų, pal. pop. Jono Pauliaus II piligrimų kelias. Įdomu tai, kad į šį filmą įtraukta Keturnaujiena, kuri nėra Bažnyčios pripažinta apsireiškimo vieta, tačiau lankoma piligrimų ir daug piligrimų ten patiria dvasinį atsinaujinimą ir atranda dvasinę ramybę.

O kur galėtų piligrimai įsigyti šį filmą?

Darius Liutikas: Piligrimai, tiek besidomintys piligrimyste Lietuvoje tikriausiai žino piligrimai.lt tinklalapį, kurį aplankę ras visą sąrašą vietų, kuriose galima įsigyti šį filmą. Pagrinde filmas katalikiškuose knygynuose ir keliose interneto parduotuvėse. Norėčiau paminėti, kad filmo kūrėjas Dalius Ramanauskas yra sukūręs nemažai filmų apie Lietuvos šventąsias vietas, apie tradicinį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą. Šiame filme yra apibendrintas jo indėlis, apibendrinta jo turima medžiaga, plačiai pristatomos pagrindinės Lietuvos piligrimystės vietos, ką ir norėjome atskleisti.

Vatikano radijas

piligrimukelias.lt nuotr.

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra