Piligriminis jaunimo žygis iš Aušros vartų į Trakus

Autorius: Data: 2012-09-13 , 08:39 Spausdinti

Pačioje rudens pradžioje, 2012 m. rugsėjo 8 d., Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras pakvietė į jau tradicinį piligriminį žygį ir jaunimo dieną „O tu ateik ir skelbk Dievo karalystę“. Apie 230 jaunųjų piligrimų kelionę pradėjo nuo Aušros vartų Vilniuje. Pusiaukelėje, Lentvaryje, prisijungė dar nemaža dalis tikinčiųjų. Drauge keliavo vyskupas Arūnas Poniškaitis, šeši kunigai, visi Vilniaus kunigų seminarijos auklėtiniai.

Piligriminė kelionė nuo Aušros Vartų Gailestingumo Motinos šventovės į Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, šventovę turi gilias tradicijas. Pirmą tokią maldingą kelionę iš Vilniaus į Trakus 1604 m. surengė Vilniaus vyskupas Benediktas Vaina ir Trakų klebonas, savo maldose prašydami Dievo Motinos užtarimo, kad ši atitolintų krašte siautėjantį badą ir marą. Minima, jog visą keturių mylių (apie 30 km) kelią, vyskupas B. Vaina ėjo basas. Kas mylią procesija sustodavo ir jėzuitai sakydavo pamokslus. Maras liovėsi siautėjęs, o ši pirmoji kelionė davė pradžią jėzuitų organizuotiems kasmetiniams maldininkų žygiams, poetiškai aprašytiems Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus eilėraščiuose.

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras siekia gaivinti ir įtvirtinti jaunimo piligriminių žygių Vilnius-Lentvaris-Trakai tradiciją. 2006 m. rugsėjo 9 d. tokiu jaunimo žygiu pradėta arkivyskupijos jaunimo diena „Quo vadis?“ (Jn 3,34-14,6). Su jaunais maldininkais drauge žygiavo ir Vilniaus arkivyskupas kardinolas Audrys Juozas Bačkis. 2007 m. rugsėjo 8 d. vyko jaunimo piligriminis žygis į Trakus „Jėzus išsiuntė juos“ (Lk 10, 1-11).

Įspūdžiais, patirtais piligriminiame žygyje, mielai sutiko pasidalinti Martyna Milieškaitė iš Molėtų, kuri jau yra dalyvavusi maldininkų žygiuose, tačiau iš Aušros Vartų į Trakus ėjo pirmą kartą:

„Pastebėjau, kad kiekvienas piligriminis žygis turi savo veidą, mintį, kokį nors bruožą, kuris yra būdingas tik jam vienam. Ši kartą eidama kaip niekad stipriai išgyvenau džiaugsmą. Man tai buvo džiaugsmingos maldos kelionė. Evangelijos eilutė „O tu eik ir skelbk Dievo Karalystę!“ (Lk 9, 60) išlydėjo mus ir mes jau nuo pačių pirmų žingsnių ėjome džiaugsmingai skelbdami. Džiugino viskas: stebuklingai pasitaikęs geras oras, didelis einančiųjų skaičius, naujos ir senos naujai suskambusios giesmės, Kristus sutiktas šalia einančiame, ir netgi pavargusios ir skaudančios kojos. Ypač džiugino praeiviai. Kai kurie lydėjo mus šypsenomis ir mojavimais, kiti stovėjo ir žiūrėjo nustebę ar susidomėję. Svarbiausia, kad mes matėm juos, o jie matė mus. Stipriausias susitikimo džiaugsmas.

Kartais pasvajoju – o jeigu dabartinis tikinčiųjų ir netikinčiųjų santykis mūsų visuomenėje apsiverstų ir tikinčiųjų būtų daugiau nei netikinčiųjų… Būtų gerai! Piligriminės kelionės yra vieta, kur aš visada tai išgyvenu. Buvimą kito daugiau ar mažiau tikinčio žmogaus akivaizdoje. Be baimės, savimi, džiaugsmingai liudijant Tą, kuris mane išgelbėjo iš nuodėmės ir prikėlė naujam gyvenimui.

Tikrai nesigailiu, kad pasiryžau dalyvauti šiame piligriminiame žygyje. Ta viena diena ėjimo man buvo išgyventas dangus žemėje. Pripildantis ir siunčiantis į pasaulį toliau skelbti Dievo Karalystės.

Dėkoju organizatoriams, ganytojams ir kiekvienam šalia ėjusiam. Linkiu sau ir visiems tikro džiaugsmo, išgyvenamo kiekvieną dieną, dalinamo ir didėjančio.“

„Vorutos“ inform.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Nuotraukoje: Piligrimų procesija Trakuose

Voruta. – 2012, rug. 15, nr. 19 (757), p. 8.

Religija , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra