Piligriminio žygio dalyviai – Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje

Autorius: Data: 2015-07-29 , 13:53 Spausdinti

Piligriminio žygio dalyviai – Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje

Liepos 23 dieną prasidėjo antrasis piligrimų žygis dviračiais Šv. Jokūbo keliais Lietuvoje. Žygį organizavo Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija, o globojo Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Liucija Andrikienė.

Pasak žygio sumanytojų ir organizatorių, žygio tikslas – ne tik Šv. Jokūbo ženklu paženklinti kelyje esančias Šv. Jokūbo bažnyčias ir kitas kelio stotis, bet ir kelias vidurvasario dienas skirti dvasiniam tobulėjimui, bendrystei su piligrimystės svarbą suvokiančiais bendrapiliečiais, tapti Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – ambasadoriais Lietuvoje. Šių metų žygio maršruto ilgis – 115 km, kuriuos piligrimai turėjo įveikti per 3,5 dienas. 

Piligrimai savo kelionę pradėjo nuo Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios, o apie 12 valandą, įveikę 30 kilometrų, nepabūgę smarkaus lietaus ir vėjo, jau šurmuliavo Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos kieme. Į gimnaziją atvyko ir piligrimų žygio globėja, Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Liucija Andrikienė. Garbingus svečius pasitiko gimnazijos direktorė Vanda Nivinskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Šukevičienė, Paberžės seniūno pavaduotojas Voicech Drozd, būrys mokytojų, mokinių bei kiti bendruomenės nariai. Atvykusiems svečiams buvo įteikti Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ženkliukai ir lankstinukai, o viduje laukė karšta arbata, vanduo ir užkandžiai. 

Pasak Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos direktorės Vandos Nivinskienės, visa gimnazijos bendruomenė labai džiaugiasi ir didžiuojasi, kad pirmajam šių metų žygio sustojimui pasirinkta būtent mūsų ugdymo įstaiga, kuri nuo šiol taip pat pažymėta Šv. Jokūbo ženklu. Po svečių pasveikinimo, direktorė papasakojo apie gimnaziją, prisiminė jos susikūrimo istoriją, pakvietė apžiūrėti jaukią ir svetingą įstaigą. 

Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Liucija Andrikienė dėkojo Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos direktorei ir bendruomenei už šiltą piligrimų sutikimą, įdomiai papasakojo apie piligrimų žygio dviračiais Šv. Jokūbo keliais Lietuvoje prasmę, kvietė prisijungti prie žygio dalyvių tuos, kurie, anot gerbiamos viešnios, pajėgia minti dviratį, ieško dvasinės bendrystės ir nori aplankyti įstabaus grožio Lietuvos ežerų kraštą. Gimnazijos šeimininkams L.Andrikienė padovanojo labai vertingas knygas apie Lietuvos žymias asmenybes.

Pasistiprinę ir sušilę, svečiai pasakojo apie save, apie tai, kodėl jie nusprendė dalyvauti šiame žygyje, artimiau susipažino su savo bendraminčiais, nes dauguma jų šiame piligriminiame žygyje susitiko pirmą kartą. Kai kurie piligrimai dalyvavo ir pirmajame žygyje dviračiais Šv. Jokūbo keliais Lietuvoje.

Netrukus visų laukė svarbiausia akimirka – Šv. apaštalo Jokūbo ženklo, pritvirtinto prie gimnazijos sienos, atidengimas. Paberžės parapijos klebonas Marek Gladki palaimino visus susirinkusius, pašventino mėlynąjį Šv. apaštalo Jokūbo ženklą, kurį atidengė ,,Verdenės“ gimnazijos direktorė Vanda Nivinskienė ir šiopiligrimų žygio Šv. Jokūbo keliais vadovas Dainius Varnas. Klebono palaiminimas ir malda žygio dalyvius dar labiau pakylėjo ir suteikė daugiau ryžto ir jėgų įveikti likusius kilometrus.

Palikdami Paberžės ,,Verdenės“ gimnaziją, svečiai galėjo parašyti savo įspūdžius ir linkėjimus šeimininkams svečių knygoje. Smagu, kad šios knygos puslapius papildė vien tik šilti, gražūs ir prasmingi žodžiai bei linkėjimai.

Violeta KAZIŪNIENĖ,

Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos

lietuvių kalbos mokytoja

Naujienos Piligrimystė , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra