Pilietiškumo pagrindų mokytojai į mokyklas parsiveš projekto „Misija Sibiras“ dešimtmečio fotoalbumą

Autorius: Data: 2016-05-20 , 11:26 Spausdinti

Pilietiškumo pagrindų ir kitų dalykų mokytojai, buvę tremtiniai rinkosi į Švietimo ir mokslo ministeriją, kurioje pristatytas projekto „Misija Sibiras“ dešimtmečio fotografijų ir dienoraščių fotoalbumas. Knygą pristatė leidinio iniciatorius, ilgametis „Misija Sibiras“ vadovas Arnas Marcinkus, pranešimus skaitė Algirdas Kaušpėdas, kiti projekto dalyviai. Susirinkusiems įteikti albumai, o dar daugiau nei tūkstantis jų artimiausiu metu pasieks Lietuvos mokyklas.

„Šis albumas ne tik proga prisiminti Lietuvos žmonių istoriją, pasidžiaugti jaunimo iniciatyvumu, bet ir pakalbėti apie tai, kodėl kiekvienas iš mūsų myli Lietuvą. Vartydami albumą nepasikartosite datų, bet kažkuria prasme prisiliesite prie mūsų tautiečių likimų ir jų palikimo šiandienai. O tai yra tiesiausias kelias atrasti ir stiprinti visiems mums būdingą pilietiškumo jausmą,“ – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Nuo 2006 m. projekte dalyvauti išreiškė norą daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, buvo suorganizuota 14 ekspedicijų į tremties vietas. Ekspedicijų metu ne tik susitikta su ten tebegyvenančiais tautiečiais, bet ir sutvarkyta daugiau nei 100 lietuviškų kapinių.

Šiuose žygiuose kartu su jaunimu dalyvauja ir mokytojai – nuo 2007 iki 2015 metų ekspedicijose dalyvavo 12 istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojų.

„Sibiras dvasiškai priklauso mums, tai yra mūsų tėvų ir senelių žemė, nes visi sibiriečiai yra vienaip ar kitaip susiję su lietuviais. Tokį jausmą šis albumas galėtų perteikti ir mokiniams,“ – sakė praėjusiais metais ekspedicijoje dalyvavęs Algirdas Kaušpėdas.

„Į albumą sudėta 10 metų ekspedicijos „Misija Sibiras“ istorijos. Jis unikalus ne tik autentiškomis fotografijomis iš ekspedicijų, bet ir tuo, kad nuotraukos pateikiamos kartu su dalyvių dienoraščių ištraukomis, leidžia pamatyti dalyvių užfiksuotus vaizdus ir pajusti dalyvių emocijas. Šis albumas parodo Sibirą tokį, kokį jį mato ten apsilankęs jaunas pilietiškas žmogus. Tai daugiau nei dialogas tarp kartų, tai dialogas su pačiu savimi“, – sako albumo iniciatorius Arnas Marcinkus.

Per 11 trėmimo metų iš Lietuvos buvo ištremta daugiau kaip 130 tūkstančių žmonių. Iš jų – 6,2 proc. mokytojų. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro duomenimis, tremtyje ir lageriuose išgyveno daugiau kaip du trečdaliai lietuvių. Iš jų apie 80 tūkst. iki 1960 m. sugrįžo į Lietuvą, o likusieji liko už Lietuvos ribų.

Švietimo ir mokslo ministerija yra viena pirmųjų projekto „Misija Sibiras“ partnerių, remianti projektą nuo pat jo pradžios 2006 metais.
Fotoalbumo pristatymą organizavo Švietimo ir mokslo ministerija kartu su labdaros ir paramos fondu „Jauniems“.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

LietuvaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra