„Pilies“ gimtadienis Medininkuose

Autorius: Data: 2014-09-11 , 13:35 Spausdinti

Kaip jau anksčiau buvo sutarta, mūsų draugijos 15-ąjį gimtadienį atšventėme  Medininkų pilyje.

Trumpai pasidaliname įspūdžiais.

Saulėtą ir gražų, 2014 m. rugsėjo 6 d., šeštadienį, rinkomės prie pilies vartų. Kai kurie čia lankėsi pirmą kartą, tad buvo nuspręsta suorganizuoti ekskursiją į muziejų bei Medininkų pilies šiaurės rytų bokštą (donžoną). Gidė papasakojo apie svarbiausius šio įtvirtinimo istorijos tarpsnius, šiandienos eksponatus, muziejaus veiklą ir teikiamas paslaugas.

Pilies bokšte nusifotografavome.

…O pilies kieme jau šurmuliavo kariūnai, kariai, amatininkai, vaikai. Visi festivalio dalyviai, ruošėsi istorinės rekonstrukcijos Medinink pilies apgulties 1402 m. teatrališkam pasirodymui. Deja, žiūrovų nebuvo labai daug. Galbūt todėl, kad Vilniuje tuo pačiu metų vykstanti sostinės mugė „pasigrobė“ dalyvius, kurie gal būtų gausiau dalyvavę Medininkų šventėje.

Pilies kieme, Edmundo pasiūlymu aplankėme kiekvieną karių, amatininkų, vienuolių  palapinę, prekystalį, pakalbinome, pasišnekėjome, pašposavome. Tuo pačiu papasakojome ir apie „Pilies“ draugijos veiklą. O svečių Medininkuose būta iš Latvijos (Rygos), Baltarusijos (Minsko) ir mūsų sostinės įvairių istorijos puoselėtojų klubų.

…Prisėdome papietauti po liepomis ir klevais pačiame pilies kiemo viduryje, stalus atstojo supresuotos šiaudų  „kitkos“. Po įžanginės mūsų pirmininkės Danutės kalbos bendravome laisvai, be protokolo…

Kazys, Edmundas (draugijos įkūrėjas) prisiminė bei papasakojo apie pirmuosius steigimo žingsnius. Pasiraginome, kad galėtume būti ir aktyvesni, daugiau nuveikti, tačiau pasidžiaugėme, kad vis tiek gerai, kad esame bendruomenė, veikiame pagal vidinius poreikius ir galimybes… Buvo pasidžiaugta aktyvia Rimvydo veikla rūpinantis Kauno pilies atkūrimu. Iškeltas klausimas, kad būtina pasidomėti ir Vilniaus aukštutinės pilies atstatymo perspektyvomis. Susirūpinimas kilo po to, kai nuo atvirų Gedinimo pilies sienų buvo nuimti apsauginiai čerpių stogeliai: darganos gali ardyti pilies sienas, kol ši bus atsatyta ir apdengta stogais… dar daug vandens nutekės…

Klaipėda imasi žygių atsatyti savo pilį, todėl buvo pasiūlyta mūsų draugijai užmegsti glaudesnį ryšį su klaipėdiečiais.

…Nerami geopolitinė padėtis, karas Ukrainoje nepalieka abejingų. „Pilies“ gimtadienio susirinkime buvo kalbama apie būtinybę materialiai paremti kovojančius ukrainiečius, o mūsų šalies vadovybę raginti  greičiau nei iki 2020 m. skirti 2 proc. šalies gynybai.

Baigiantis viešnagei pilyje aplankėme Medininkų memorialą, primenantį kruvinus įvykius, kai 1991 m. Medininkų pasienio punkte liepos 31-osios rytą į atsikūrusios Lietuvos pasienio postą įsiveržė sovietų ypatingosios paskirties milicijos būrio OMON smogikai ir nužudė septynis ten dirbusius policijos ir muitinės darbuotojus.

Kukliai, bet įdomiai pažymėję gimtadienį istorinėje Medininkų aplinkoje, neužsišventę  grįžome į namus.

„Pilies“ draugijos inf.

Pilys , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra