Piliečių Santalkos pareiškimas dėl fašistuojančio jaunimo eitynių Kovo 11-tąją

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šių metų Kovo 11-tąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, būrys jaunuolių surengė eitynes Vilniaus Gedimino prospektu. Jie nešė Lietuvos trispalves kartu su nacistiniais simboliais ir skandavo Vokietijos nacių neapykantos šūkį „Juden raus“ (žydai lauk), triukšmingai ragino susidoroti su kitų tautybių Lietuvos piliečiais.
Šie jaunuoliai išniekino ir Kovo 11-osios idealus, ir už nepriklausomybę kovojusių žmonių atminimą, pažemino prieš 18 metų atkurtą Lietuvos valstybę, pamynė jos Konstituciją. 
Pagrindinis mūsų valstybės įstatymas kaip nusikalstamą veiksmą įvardija tautinės neapykantos, prievartos ir diskriminacijos kurstymą. Deja, Lietuvos policijos pareigūnai, kurių tiesioginė pareiga ginti Konstitucijos nuostatas, nesikišo – nemėgino sustabdyti gėdingos eisenos, net neįspėjo jos dalyvių dėl kurstomos  tautinės neapykantos.
Toks elgesys nepateisinamas.  Piliečių Santalka kviečia Policijos generalinį komisarą Vizgirdą Telyčėną paaiškinti Lietuvos žmonėms: kodėl jo vadovaujami pareigūnai nevykdė Lietuvos Respublikos įstatymų?  Kokių priemonių bus imtasi, kad tai nepasikartotų? 
Nuo šio gėdingo įvykio prabėgo beveik savaitė, bet jo nepasmerkė nei valstybės, nei miesto pareigūnai, nei politinių partijų vadovai.
Mėginimas nutylėti šią įžūlią eiseną, apsimesti, kad nieko neįvyko, yra nepateisinamas. Aiškinimas, kad šio įvykio viešas įvertinimas tik teiks reklamą jį organizavusiems asmenims, jų idėjoms, yra nekritiškas ir konformistiškas.
Neapykantos kurstymas yra bjaurus ir gėdingas visuomenės reiškinys, kurio nutylėti negalima.  Tai, kaip visuomenė tvarkosi su šiuo reiškiniu, rodo jos brandą, jos požiūrį į save ir į savo narius.  Visuomenė, toleruojanti blogį, yra pasmerkta kentėti jo padarinius – tai liudija praėjęs šimtmetis.
Piliečių Santalka smerkia neapykantos Lietuvos piliečiams kurstymą, laiko tai netoleruotinu blogiu, griaunančiu civilizuotą tautos ir valstybės bendrabūvį. 1990 metais skirtingos kilmės Lietuvos žmonės kartu atkūrė nepriklausomą valstybę – laisvų ir lygiateisių piliečių sąjungą.  Atėjo metas priminti sau ir kitiems, už kokią Lietuvą kovota.
Sveikindama tuos, kurie jau pasmerkė fašistuojančio jaunimo elgesį, Piliečių Santalka kviečia viešai išsakyti savo poziciją Respublikos Prezidentą Valdą Adamkų, Ministrą Pirmininką Gediminą Kirkilą, Seimo Pirmininką Viktorą Muntianą, politinių partijų pirmininkus, Vilniaus merą Juozą Imbrasą.

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra