Piliavietė pažėrė radinių

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nuo liepos Klaipėdos piliavietės teritorijoje dirbantys archeologai atrado senojo medinio miesto liekanas, galbūt iš kuršių laikų likusį židinį ir dar niekur nefiksuotą mūrinės pilies sieną.
 
Tikimasi, kad ateityje kai kuriuos radinius bus galima eksponuoti.
 
Tris mėnesius Klaipėdos piliavietėje dirbantys archeologai sako, atkasę pilies mūrinę sieną su arkiniu pamatu, apie kurią iki šiol nežinoję nieko – esą duomenų apie ją ne buvo nei ankstesnių tyrimų medžiagoje, nei istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose.
 
Kitoje vietoje – šiaurinėje buvusios pilies pusėje – surastas medinis grindinys, pastatų liekanos archeologams leido nustatyti senojo – iki XV–XVI amžiaus egzistavusio miesto vietą. Esą kad toks šalia pilies buvęs, žinota ir anksčiau, tačiau kur tiksliai, patvirtinta tik dabar.
 
O po grindiniu atkastas židinys.
 
Pasak kasinėjimų vadovo Klaipėdos universiteto docento Gintauto Zabielos, kol kas galvosūkis – spėjama, kad jį suręsti galėjo net prieš pilies pastatymą čia gyvenę žmonės, nes atrastasis labai primena kuršių akmeninius židinius.
Medinį grindinį, židinį ateityje tikimasi eksponuoti. Neatmetama, kad panašių eksponatų gali būti ir daugiau.
 
Jei neužgrius ankstyva žiema, archeologai piliavietėje darbuotis žada dar mėnesį. O tyrinėti, anot jų, liko patys seniausi ir įdomiausi kultūriniai sluoksniai.
 
„Lietuvos radijas“
 
www.lrt.lt
 
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra