Piliakalnių tvarkymas įvertintas prizu

Autorius: Data: 2012-04-18 , 11:15 Spausdinti

Neries regioninio parko puošmenomis – vos prieš pusmetį atsinaujinusiais didingais Buivydų ir Bradeliškių piliakalniais – gėrisi ne tik parko lankytojai, bet ir kultūros paveldo specialistai. Archeologijos paveldo išsaugojimo konkurse šių piliakalnių komplekso pritaikymas pažintinei rekreacijai įvertintas Didžiuoju prizu.

Buivydų ir Bradeliškių piliakalnių sutvarkymas – bendras Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Neries regioninio parko direkcijos darbo rezultatas. Minint tarptautinę paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dieną, Neries regioninio parko direkcijai įteiktas Didžiojo prizo diplomas.

Piliakalnių tvarkymo darbai buvo atlikti siekiant sustabdyti ilgametę šlaitų eroziją ir pritaikyti senovės lietuvių kovos vietas turistų lankymui. Jų metu įvykdytas šlaitų tvirtinimas, kraštovaizdiniai kirtimai, specialiųjų vaikščiojimo takelių, terasų ir laiptų įrengimas bei kiti rekonstukciniai darbai atvėrė visai naują, daug įspūdingesnį Buivydų ir Bradeliškių piliakalnių komplekso veidą. Projekto finansavimas gautas, pasitelkiant ES struktūrinių fondų programos „Saugomų teritorijų tvarkymas“ lėšas.

Nuo piliakalnių viršaus galima pasigrožėti ir apačioje srovenančia vienintele Lietuvos kalnų upe vadinama Dūkšta. Neries link ji vinguriuoja kanjoną primenančiu, šimtamečių miškų ir natūralių pievų su retųjų augalų bei vabzdžių buveinėmis apsuptu slėniu.

Norite šį gamtos ir kultūros stebuklą įvertinti patys? Piliakalniai stūkso vos už 27 km nuo Vilniaus! Neries regioninio parko lankytojų centre (Vilniaus g. 3, Dūkštos) lankytojams bus mielai suteikta visa dominanti informacija, o nuo gegužės 1d. jis dirbs jau ir savaitgaliais.

Daugiau informacijos apie Neries regioninį parką, jo gamtos ir kultūros vertybes, siūlomas gido vedamas ekskursijas ir kitą direkcijos vykdomą veiklą galite rasti: www.neriesparkas.lt

S. Pupininko nuotr.

Nuotraukoje: Bradeliškių ir Buivydų piliakalnių kompleksas

Parkai , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra