Tautininkai surengė piketą prie Valstybinės lietuvių kalbos komisijos

Autorius: Data: 2013-05-22 , 16:43 Spausdinti

 Piketo „Šalin rankas nuo lietuviškos abėcėlės“

REIKALAVIMAS VALSTYBINEI LIETUVIŲ KALBOS KOMISIJAI

2013 gegužės 22 d. 12.15 val., Vilnius

Valstybinė lietuvių kalbos komisija nesipriešina politikų spaudimui pažeisti konstitucinį valstybinės kalbos statusą ir siekiams įteisinti Lietuvos Respublikos piliečių vardų ir pavardžių rašymą asmens dokumentuose nevalstybine kalba.

Piketo organizatoriai reikalauja laikytis LR Konstitucijos ir Konstitucinio teismo sprendimų, nurodančių, kad visa oficialioji rašyba turi būti valstybinė kalba, įskaitant ir vietovardžių bei asmenvardžių dokumentuose rašymą; jie protestuoja prieš lietuvių kalbos trypimą ir painiavą, kuri atsirastų įvedus į lietuvišką abėcėlę raides, kurios dubliuos jau esančių abėcėlėje raidžių tarimą, piliečiai turės mokytis daugiau kaip šimtą raidžių su įvairių tautų diakritiniais ženklais.

Griežtai atmesti nekonstitucinius Lietuvos lenkų rinkimų akcijos reikalavimus jau reikalauja jau kelios dešimtys tūkstančių peticiją Lietuvos Respublikos Prezidentei, Seimui ir Vyriausybei pasirašiusių Lietuvos Respublikos piliečių.

Piketo dalyviai siūlys atsistatydinti komisijos pirmininkės pavaduotojai Jūratei Palionytei (nuo 1998 m.), kuri jau daug metų dezorganizuoja komisijos veiklą, negindama nei lietuvių kalbos nei jos konstitucinio statuso, klaidindama ir menkiau išsilavinusius politikus. Kiti komisijos nariai leidžiasi manipuliuojami komisijos funkcionierių ir vykdomosios valstybinės valdžios atstovų.

Piketo vardu Gintaras Songaila, Tautininkų Sąjungos pirmininkas

G. Brazauskaitės nuotr.

Vaizdo medžiaga: http://alkas.lt/2013/05/22/tautininkai-rengia-piketa-prie-valstybines-lietuviu-kalbos-komisijos/

Lietuva , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra