Pietryčių Lietuvos jaunimas smagiai stovyklauja Šalčios žemėje

Autorius: Data: 2017-08-10 , 14:09 Spausdinti

Pietryčių Lietuvos jaunimas smagiai stovyklauja Šalčios žemėje

Kalba stovyklos vadovas vrš. Eimantas Tamulynas. Tomo Bagdanavičiaus nuotraukos.

Tomas BAGDANAVIČIUS, VU Istorijos fakulteto I kurso studentas, www.voruta.lt

Š. m. liepos 28/31 dienomis Dieveniškių istoriniame regioniniame parke, netoli šimtamečio Grybiškių ąžuolo (Poškonių sen., Šalčininkų r.) tradiciškai susirinko  pusšimtis žavaus jaunimo.

Prieš išvykstant į žygį su Paberžės „Verdenės“ kūno kultūros mokytoju vyr. ltn. Vytautu Garšva

Šiai šauniai stovyklai vadovavo ne kas kitas, o Šalčininkų 1011-osios šaulių kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas. Jo nuomone, ši stovykla sujungė įvairaus amžiaus jaunimą iš įvairių Pietryčių Lietuvos mokyklų (Šalčininkų, Vilniaus, Poškonių, Paberžės, Jašiūnų, Dieveniškių, Baltosios Vokės, Pagirių).

 Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos I-okas (9-okas) Paulius Pilipavičius

Stovyklos metu buvo kūrenami laužai, liudijantys protėvių baltų tradicijas, žaistas šratasvydis, dažnai maudytasi Poškonių tvenkinyje, nakvota palapinėse po atviru dangumi. Buvo aplankytas įspūdingas Grybiškių ąžuolas, Poškonių pilkapynas, kur ilsisi mūsų protėviai baltai (jotvingiai), daug sportuota ir užsiimta karyba.

Stovykla prasidėdavo rytine mankšta su integruotais kovinės savyginos pratimais, po to pusryčiauta čia pat ruošta koše. Dvi grupės jaunesniųjų ir vyresniųjų moksleivių užsiėmė skirtinga veikla. Kol vienisportavo, kiti mokėsi išgyvenimo lauko sąlygomis ypatumų ir pan. Vieną vakarą (po visą dieną vykusio šratasvydžio) jaunuoliai su vadovais linksminosi vakaronėje, kitą vakarą vaidino ir dalyvavo viktorinoje „Pažink Lietuvą“, paskutinį vakarą dainavo patriotines bei šiuolaikines dainas.

Paskutinę dieną buvo sutvarkyta poilsiavietė, išardytos palapinės, surinkti daiktai. Stovyklos vadovas tarė gražius atsisveikinimo žodžius, apdovanojo pasižymėjusius stovyklautojus bei palinkėjo laimingo kelio. Patys jaunuoliai su žibančiomis ašaromis akyse nesugebėjo paleisti vieni kitų iš apsikabinimų gniaužtų, nes per tą laikotarpį visi susidraugavo it tikri broliai ir sesės.

Paberžės „Verdenės“ gimnazijos moksleivės Inesa Kanclež ir Katolona Kurbatavičiūtė su medike Anželika Veder

Tai buvo paskutinioji šios vasaros stovykla, bet turėsime trumpalaikių stovyklų bei kitų veiklų. Linkime gražios ir saulėtos likusios vasaros!

 

„Kurmio“ laužo kūrenimas

Pusryčių ruošimas

Stovyklautojų vakaronė

Rytų Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra